сино рака дефиниција за распоредување слотови

близнаци слот shelving дневна соба

Сојузниот апелациониот суд пресуди дека Алабама не може да се затвори или да се регулира казина на племенски сопственост.Во четвртокот, на три-судија панел на 11 Коло Апелациониот Суд потврдена на 2014 година е понизок суд владејачката дека Poarch Бенд на Крик Индијанците (PCI), која ќе трае три казина во Atmore, Монтгомери и Wetumpka, ужива суверена имунитет од тужби.Судиите, исто така, ги отфрли државата тужба во насока на отстранување на електронски бинго машини од племето на имотот.Во 42-страница одлука, U сино рака дефиниција за распоредување слотови.
Коло Судија Џил Pryor напиша дека законот дава Републичкиот Индиски Игри Комисија власт над племиња ангажирани во казино коцкање.Минатата година, Алабама јавниот Обвинител Лутер Чудно рече племето е електронско бинго машини беа навистина слот машини кои, под федералниот Индиски игри регулаторна рамка, сте само дозволено преку компактен со државни службеници.Чудно, се вели во изјавата од четвртокот попладне дека тој нема да поднесе жалба на пресудата и рече дека тоа е до државната пратениците да влезат во компактен со племето да се регулира коцкање.Чудно додаде дека додека тој не се согласуваат со Жалби Судот во одлуката, "тоа обезбедува сигурност и насоки за државните службеници, каде што немаше никој порано." "На Апелациониот Суд е одлуката го прави јасно дека единствениот начин за Состојбата на Алабама за регулирање на коцкање спроведени на PCI е земја е да влезе во компактно со PCI", рече Чудно.Племенски претседател и извршен ДИРЕКТОР Стефани Брајан го пофали одлуката, велејќи дека племето "се обидува да преговара со Племенски-Држава компактен од 1991 година, за да не ги искористи.Сепак, ние продолжуваме да биде подготвен да разговара со Гувернерот како компактен би имале корист целата Држава." Законот поднесена доцна во државата е последна посебни прописи сесија ќе им овозможи на племето за да отворите казино и да се впуштат во Џексон, DeKalb или Маршал окрузи.Законот нарекува уште казино во Birmingham, кој ќе биде отворен за некои други правно лице подготвени да платат $250m лиценцирање такса.Октомври сино рака образец web апликација слотови. 1 означува почетокот на државната 2016 година фискалната година, но државата сеуште не имате Општ буџет на Фзом одобрени.Државните функционери се очекува јаз од најмалку $200m во Општиот Фонд на следната година, и пратениците го отфрлил Бентли е предлози да се подигне даноците за да ја пополнат празнината.Бентли во ред со вето на буџетот на кој ќе се намали за околу $200m од државните агенции во 2016 година, вклучувајќи ги и сечење на државата трошење на не-училиште функции од $1.84 б до $1.64 б.На пратениците ќе reconvene по трет пат во Монтгомери во вторник да се обиде да го помине буџетот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сино cli функција стан слот.