победа блек џек со користење на машинско учење

она што е big blind

Калифорнија Assemblyman Мајк Gatto има откажано од следната недела на јавна расправа на неговиот AB 9 онлајн покер законодавство.Во четвртокот, Gatto издаде изјава во која тој ги повика неговата одлука да се откаже "вистинската работа да се направи во овој момент, бидејќи не постои консензус за ова прашање уште." Gatto истакна дека неговата сметка е означени со 'итност' назначување и на тој начин би можело да биде "resuscitated" во својот каприц победа блек џек со користење на машинско учење. Gatto рече дека тој ќе даде ветување на државната squabbling онлајн покер засегнати страни – племиња, cardrooms, horseracing песни и онлајн покер технологија услуги – дека тој "не би се движи напред со ништо", кој допрва треба да го добие овој неостварлив консензус.Како минатиот месец државниот сенат онлајн покер информативен слух раскошно покажа, засегнатите страни не се budged многу од тие позиции утврдени години.Одредени племиња да продолжат да инсистираат на тоа дека (а) racetracks немаат бизнис навлегува во покер бизнис и (б) други племиња не треба да биде дозволено да се здружат со "лоши актери' се допаѓа PokerStars победа блек џек стратегија без броење. Gatto предлог-законот не беше пријателски да PokerStars, експлицитно забрана компании кои го wagers од НАС жители по 2006 година текот на Незаконското Коцкање на Интернет за Спроведување на Законот (UIGEA). Gatto е AB 9 исто така, забрането користење на лоши актери' "расипани средства" (бренд, софтвер, бази на податоци, итн.) дури и ако тие средства биле продадени на трети лица, како Ѕвезди беше во Канада е Amaya Игри минатата година.Следната среда расправа на Невладина Организација Комисија требаше да ги разгледа и двете Gatto е покер сметка и Reggie Џонс-Sawyer е AB 167 победа казино блек џек за не-counter. Џонс-Sawyer предлог-законот не содржи таков лош актер или расипани средства забрани она што е big blind. Assemblyman Адам Сива е AB 431 останува сметка за да се види, иако, иако тоа е едноставен законски возило наполно лишен од спецификите и се наменети само да се задржи на државата feuding Hatfields & McCoys на преговарање табела.Ако ништо друго, треба да бидеме благодарни на Gatto за sparing ни се повторува од минатата недела е четири и пол час сенатот snoozefest, која во голема мера беше еден збор-за-збор retread на април 2014 година е пет-час расправа.Во овој курс, покер расправи треба да се сведува на податлив час или два до 2020 година. Напредок!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre во покер.