победа казино блек џек за не-counter

она што е голем 6 во craps

НАС-врз основа казино оператор Mohegan Сонцето зема чекор поблиску кон својата цел за означување на коцкање стапало на Јужна Кореја е на бреговите по запечатување на земјата да се справи со Incheon Меѓународниот Аеродром Корпорација (IIAC).Агенција Yonhap News објави дека Mohegan Сонцето-led Инспирира Integrated Resort конзорциумот и IIAC потпиша договор за закуп на кои greenlights употреба на 2.67 квадратни метри на Yeongjong Остров за изградба на KRW5.6 трилиони долари (US$5 милијарди евра) одморалиште и казино во 2020 година победа казино блек џек за не-counter. Договорот доаѓа откако Министерството за Култура, Спорт и Туризам (MCST) во февруари издадени нов интегриран одморалиште лиценца за Конектикат племенски казино оператор, кој соработува со Јужна кореја хемиски создателот KCC она што е big blind. "Со договорот, имаме стекнато простор да се изгради интегриран одморалиште," Kang Yeon-попара, шеф на Инспирираат Integrated Resort, рече за време на потпишувањето на церемонијата во покер. "Имаме за цел да се изгради Североисток најголемите во Азија integrated resort, која се очекува да привлече околу 10 милиони туристи годишно." Инспирира Integrated Resort планови да се пробие земјата почетокот на 2017 и цели за да се започне работата до 2020 година.

Фаза 1 е проценета на $1.6 милијарди долари, со вкупно 5 милијарди долари во текот на повеќе фази она што е голем 6 во craps. Mohegan Сонцето, исто така, ќе биде придружуван од Miura Стопанства Азија како дел од тимот за развој.Проектот ќе функција три-кула луксузен хотелски комплекс со 1,350 пет ѕвездички и шест започнете соби за гости, една Врвна Studios-тематските внатрешен-надворешен забавен парк, и 20.000 евра за квадратен метар казино со 250 игри маси и 1,500 слот машини.Боби Soper, претседателот на Mohegan Племенски Игри Орган, рече новиот проект ќе им помогне да сфатат Incheon Аеродромот "аеродром град концептот" со цртање туристите од целиот свет со светска класа одморалиште.Јужна Кореја во моментов има 17 казина, но земјата е државјани сте само дозволено да се коцка во една од нив – Kangwon Земјиште, кој се наоѓа 150 километри (93 милји) југозападно од Сеул во Kangwon province. By следната година, Јужна Кореја е казино сектор ќе добиете дополнителни ја зголемува со отворањето на Рајот Градот.Во здружена сопственост казино оператор Рај Co Ltd и Јапонски pachinko оператор Сега Sammy Holdings Inc, Paradise City, е кажано дека ќе биде првиот голем обем, странецот-само игри се впуштат во земјата.

Incheon аеродром се справува со повеќе од 45 милиони посетители годишно и во моментов е во изградба на дополнителен терминал за да го зголеми капацитетот на околу 62 милиони патници до 2017 она што е голем влог во покер. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.