најголемата онлајн покер во њу џерси

се слот машини контролирани од далечина

Основни плати падне 6 проценти – трета година работи на намалување На Европската онлајн коцкање група Bwin.Партија.Дигитална Забава претрпе својот трет директно годишен пад во основни плати во 2014 година, гледајќи заработка пад 6 проценти за да Евра 101.2 милиони како аналитичари очекува.Додека постојат светли дамки меѓу резултати, вкупните перформанси е малку веројатно да се зголеми вредноста на компанијата, кој е, наводно, се предмет на набавка се справи со моментално непознати лица.Ревизија на резултатите за годината што завршува покажуваат дека:* Спортски обложувања приходите се рамни на Еврото 237.1 милиони – на еден процент за подобрување;* Казино и игри приходи одби 6 проценти за да Евра 203.7 милиони евра;* Покер приходи паднал 29 проценти на 81.7 милиони евра;* Бинго приходите се надолу за 2 проценти во Евра 51.9 милиони евра;* Други приходи беа до 13 проценти во Евра 37.5 милиони евра;* Просечната дневна играч броеви опадна 14 проценти на 1,479,000;* Принос по играч беше до 6 проценти во Евра 10.4;* Нов играч регистрации беа надолу 11 проценти на 8,151,000;* Вкупните приходи на Еврото 611.9 милиони денари (2013: Евро 652.4 милиони) одразува целосната година влијанието на ISP блокирање во Грција и понатаму се намалува во покер, делумно ублажени од страна на ФИФА Светското Првенство; на национално ниво регулирани и/или оданочуваат пазари претставуваат 56 проценти од вкупните приходи (2013: 53 проценти);* Бруто игри приходи преку мобилен пораст од 99% за Евра 153.2 милиони денари (2013: Евро 76.9 милиони) со цврст раст низ сите verticals;* Планирани намалувања на трошоците на 30 милиони Евра во чиста EBITDA беа надминати и дополнителни 15 милиони Евра за дополнителни заштеди остане на вистинскиот пат за 2015 година;* Компанијата одржан на безготовинско оштетување задолжен за Евро 104.4 милиони денари (2013: Евро 9.4 милиони евра) против покер-поврзани и со други нематеријални средства и несуштински инвестициите, што резултира во Евра 94.3 милиони загуба по оданочување (2013: добивката на Еврото 41.1 милиони);* Управување со препорачува FY дивиденда на 1.89 pence по акција – до 5%;Главниот извршен директор Норберт Teufelberger изјави во средата дека сегашната трговија означени обложување тома се пред нас, но помек отколку што се очекуваше.Бруто победи маргините резултираше со пад на просечната дневна приходи, но тргување целокупната е пошироко да се во согласност со очекувањата."Имаме направено солидна прогрес оваа година во расте нашата учеството на приходите од национално регулирани и/или оданочуваат пазари, зголемување на нашите мобилни стапало и намалување на нашите трошоци база," Teufelberger коментира во неговиот извештај."Сепак, целосната година влијанието на ISP блокирање во Грција, заедно со структурните пад на регулирани покер пазари во Континентална Европа погодени нашите целокупната финансиска успешност за годината."Има најави нашата промена на етикетата-led пристап во август, сега сме забрзување на нашата трансформација.Оваа програма е веќе подобрување на нашата оперативна ефективност и клиентите се фокусираат, од кои и двете се клучни двигатели на нашите долгорочни финансиски перформанси, со посебен можности да тече од commercialisation на нашата технологија преку нашата нова Студија деловна единица." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година најголемата онлајн покер во њу џерси. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] се слот машини добивање на построги.