се слот машини контролирани од далечина

во покер она што не е стрејт флеш (straight flush победи

Грчката лотарија и игри технолошки услуги/оператор Intralot е најновата коцкање облека да хоп на социјални игри банда преку партнерство помеѓу своите Intralot Интерактивни подружница и грчки игра издавачи Lazyland.На Lazyland Социјални Игри Suite веќе го направи својот Facebook деби во Италија под Giochi ди Intralot бренд.Тоа е ретка дека еден месец оди од без некои значајни извршен shakeup на социјална гејмерите Zynga, и ноември е докажување не е исклучок се слот машини контролирани од далечина. CFO Дејвид Wehner е оставајќи (очигледно во добри услови) да се приклучат на Facebook. Wehner е CFO седиште ќе биде исполнет од страна на главен службеник за сметководство Марк Vranesh.Поранешниот извршување ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на бизнис и корпоративниот развој Бери Cottle сега е главен приходи службеник, и извршување ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на игри Стивен Chiang сега е претседател на игри.Шефот на мобилен директор Дејвид Ко сега е главен операции службеник во покер она што не сите. Ya-Бинг Чу, поранешен ГМ на мобилен на Zynga, се приклучи Betable, на гром-на back-end кој им овозможува на општествената игра на компаниите да одат на вистински пари пат без да се грижиш за да има некои повеќе-officious игри регулаторот сјај светло до нивните задниот премин.Чу AllThingsD изјави тој се надева екстра приходи поток ќе им овозможи на играта на програмерите да reinvest во донесување на нов хит игри и така ќе растат нивните бизниси значи. GACHA НАЗАД се Сеќавам на Јапонски социјални игри 'kompu gacha' скандал од почетокот на оваа година?Игри беа контроверзни, бидејќи тие нудат на корисниците опција да плаќаат за да се здобијат со индивидуални виртуелна стоки предмети – како на пример, картички, – е потребно да се заврши еден сет и на тој начин им се овозможи да напредуваат понатаму во играта.Проблемот беше, набавките се направени погледот невидена, што значи играч би можел да заврши со ништо на виртуелни вредност, што доведе критичарите да ја споредите со коцкање.Критиката се зголеми погласно кога се софтверски инженери откри социјална игра компании беа манипулирање наводно случаен резултат на овие виртуелни набавки со цел да се задржи корисниците игра – и трошење.На furor на крајот се зголеми доволно гласно дека општествената игра мрежи Gree и DeNA најави дека ќе доброволно фаза од игри, но Јапонски регулатори официјално забранета kompu gacha само неколку недели подоцна.Но една нова игра на чекање, познат како "пакет gacha" или "кутија gacha", е повторно подигање на огромен гнев од критичарите.Во овие игри, корисникот е претставен со поставување на виртуелни предмети за продажба, со број на ретки/вредни предмети вклучени во собата, јасно означени.Она што е уште поважно, на производи во кутија, не се обновуваат по секоја купите, така што корисникот е загарантирана за да на крајот се здобијат со ретки предмети, ако тој/таа продолжува да се купат.И покрај корисникот знаејќи однапред шансите за стекнување на ретки елементи, критичарите велат дека поставувањето поттикнува ранливи на корисниците да ги трошење од страна на 'стимулирање на коцкање дух.' Macquarie Акции Истражување аналитичарите Дејвид Gibson проценки "пакет gacha' во моментов сметки за колку што е 40% од Јапонија социјални игри на приходи и дека (исто како Zynga) 10% од корисниците сметка за половина од сите социјална игра за трошење во покер она што не е стрејт флеш (straight flush победи. DeNA ОТПЕЧАТОЦИ ВИРТУЕЛНИ ПАРИ Говорејќи на DeNA, мобилните социјални игри мрежа неодамна се претвори во својата Q2 свидетелство за три месеци што завршува на Септември во покер она што чука. 30, која покажа приходи до 45% до ¥50.3 b ($633m).Оперативни приходи се зголеми 38% до $254m, и покрај фактот дека компанијата бизнис се уште е речиси целосно затворен во Јапонија.Продажбата на DeNA е виртуелната валута Земјоделско-монети хит $700m во Јапонија во текот на кварталот, но само $30m беа продадени надвор од Јапонија.Сепак, DeNA е со НАС и Европската фокусирани на студиото Mobage Запад има објавено 80 игри, со шест постигнување на топ-30 grossing апликации во Google Android store како на Ное qt сигнали и слотови без настан јамка. Четири Mobage наслови – Синџири на Durandal, Бес на Bahamut, Крв Браќа и Нинџа Royale – надмина $1 просечните приходи по дневниот активен корисник во квартал.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.