како да се добие бесплатен паркинг во круната казино мелбурн

хард рок онлајн казино телефонски број

Кларк Каунти е тапкање во резервен фонд, со цел да ги направи своите претстојните закажани обврзници за плаќање Allegiant Стадион.Поради намалени даночни приходи од хотелот останува во услови на COVID-19 пандемија, Кларк Област, официјални лица велат дека тие се кратки и на готовина за неговата $16.06 милиони обврзници за плаќање закажан за 1 декември. Како резултат на тоа, каунти е цртеж од своите резерви да се направи добро на плаќање.Кларк Каунти Јавни Комуникации Директор Ерик Pappa откри дека $11.55 милиони евра се повлечени од "Резерва 2018A Обврзници Продолжува Subaccount на Резерва Сметка", за да се покрие недостаток.По трансакцијата, на сметка има биланс од $57.25 милиони евра. [Повлекување] се очекува во насока на намалување на туризмот во Лас Вегас.За среќа, финансирање на Стадионот Орган обврзници вклучени финансирање на долг услуга резервен фонд на временските услови на економски пад, како оној на Лас Вегас е во моментов се соочува поради пандемија," Pappa објасни.На $1.9 милијарди Allegiant Стадион беше делумно финансиран со $750 милиони генерирани од 0.88 проценти хотел вработување соба данок зголемување на престојува во рамките на Кларк Каунти.На индијана џонс: крадците МАК франшиза, која сега повици Лас Вегас и Allegiant Стадион дома, е покривање на останатите трошоци.Во 2016 година, на Невада законодавниот дом усвоил законот со кој се одобрува 0.88 проценти хотел данок зголемување на Кларк Каунти останува.Казино установи се одговорни за собирање на дополнителни приходи и испраќање на округот владата.Пред четири години, владини претставници hyped економските придобивки на градење на МАК стадион и релокација франшиза да Јужниот дел на Невада.Лас Вегас-базирани Применета Анализа беше ангажиран од страна на Јужниот дел на Невада Туристичката Инфраструктура Комитет (SNTIC) на истражување за тоа како 65,000-седиште domed место ќе влијаат на регионот.Истражувачите заклучиле дека стадионот ќе донесе повеќе од 451,000 поединечни посетители во Лас Вегас секоја година, и да се создаде годишен економски излез на $620 милиони евра.Стадионот беше предвиден да се генерираат $22.5 милиони евра во нови локални даночни долари за Кларк Каунти.Казина ќе има корист од зголемената гости, кои ќе се очекува да се коцка, јаде и пие, продавница, и да присуствуваат на емисии.На $750 милиони евра инвестиции се чинеше како очекувано во времето.Потоа COVID-19 дојде како да се добие бесплатен паркинг во круната казино мелбурн. Allegiant Стадион отвори $1.9 милијарди долари со малку фанфари — всушност, без навивачи на сите.Индијана џонс: крадците сопственик Марк Дејвис рече целината на тимот дома игри оваа година ќе се одигра без фанови се присутни.Казина продолжи да се соберат на 0.88 проценти вработување доплата на нивните гости.Но, тие посетители не се во Лас Вегас за да присуствува МАК игра во-лице како да се добие бесплатен паркинг fallsview казино.
2020 Лас Вегас посетител волумен во услови на пандемија е долу повеќе од 54 проценти преку октомври.Лента казино оператори се борат, како народот остануваат слаби.Невада Gov хард рок онлајн казино па. Стив Sisolak (D) нареди на "Националната Пауза", како нова coronavirus случаи продолжи да се искачи.За време на пауза, казина се ограничени на 25 проценти капацитет на нивните игри подови. хард рок онлајн казино телефонски број.