казино del sol ресторани tucson

лејди гага покер лице тапан маска

Една вечер на Blockchain и Bitcoin Пари со nChain и д-Р Крег Рајт Трговска марка експерти UDL се организираше информативна вечер со nChain Ограничен, а BCH-управувано светски лидер во истражувањето и развојот на blockchain technololgy.За ниска билет цена од £20, делегатите ќе уживаат лично искуство со nChain Главен Научник д-Р Крег Рајт и nChain извршен ДИРЕКТОР на Џими Дин учење, додека повеќе за нивните идни планови за BCH технологија.Она што: Една вечер на Blockchain и Bitcoin Пари со nChain и д-Р Крег Рајт Каде што: Директорот Св казино del sol ресторани tucson. Давид Хотелот, Кардиф Кога: 4 октомври, 2018 Регистарот: Онлајн Глобалната Гејминг Expo (G2E) најголемиот експо на годината посветен на коцкање индустрија во Америка и остатокот на светот клоци исклучување во Лас Вегас во неделата на 8-ми октомври.Презентирани од страна на Американската Gaming Асоцијација, G2E е нивната "superbowl" и ги обединува најголемите лидери во коцкање индустрија денес, заедно со коцкање индустрија професионалци од секој сектор.Со PASPA е укинување и на претстојното ширењето на легализација на спортски обложувања низ Америка, има толку многу возбуда води до сесии и изложувачи посветен на оваа тема.Најновата во технологијата, иновациите, маркетинг стратегија, blockchain, онлајн коцкање, казино управување и многу повеќе, исто така, ќе бидат опфатени и прстите прекрстени делегати ќе биде триење дружење со славна личност или два на огромна експо подот!Она што: G2E Каде што: Песок Експо, Лас Вегас Кога: 8-11 октомври, 2018 Регистарот: Онлајн Лисабон Филијалата Конференција Многу на задоволство на iGaming филијалата индустрија професионалци, iGB е есен филијалата на конференцијата се пресели од Берлин да се потоплите и sunnier Лисабон.Над 3,000 делегатите се очекува да присуствува, една половина од овој број ветува да биде соработници, заедно со 100 изложувачи и десетици конференција сесии опфаќа теми како што е SEO, социјалните медиуми, прописи и усогласеност, пазарите и технички ОПТИМИЗАЦИЈА.Како што би се очекувало од филијалата фокусирани на iGaming настан, постојат настани за вмрежување одржува секоја една ноќ – отворање пијалоци, крипто пијалоци и три официјалните страни – со еден неврзан правец-надолу седница на саботата пред сите глави дома.Она што се: Лисабон Филијалата на Конференцијата Каде што: Feira Интернационал де Lisboa (FIL) Кога: октомври 17-20, 2018 Регистарот: Онлајн WrB Лондон Сега, во својата трета година, WrB Лондон се враќа во OXO Кула, со фокус на одговорност, стабилност и профитабилност.Теми на дискусија во текот на денот ќе се движат од разновидноста, Европската регулаторна ажурирања, како да управуваат со најновите рекламирање законодавство, ООП и проблем коцкање.Она што: WrB Лондон Каде што: OXO Кула Кога: 17 октомври, 2018 Регистарот: Онлајн МРАЗ Африка За прв пат досега, на "МРАЗ" бренд има разгранува излезе надвор од Лондон и ќе се донесе на Африкански коцкање индустрија заедно во Sandton, на богатите област во Јоханесбург.Листата на регистранти вклучува претставници од над 77 земји во светот, вклучувајќи 21 Африкански нации, со регулаторите, снабдувачите и операторите од двете онлајн и земјиште-базираните индустрии.На "МРАЗ ВОКС"-стил конференција програма ќе се работи заедно со експо подот за текот на два дена, кој ги покрива сите теми кои се релевантни за оние кои сакаат да работат и да прават бизнис во новите Африкански коцкање пазарот.Она што: ХОКЕЈ на Африка Каде што: Sandton Конвенција Центар, Јужна Африка Кога: 24-25 октомври, 2018 Регистарот: Онлајн Лондон Bitcoin Пари (BCH) Звучник Серија II втората рата од Cryptartica е Лондон Bitcoin Парични Говорникот Серија, ко-организирана од страна на CoinGeek, ќе се одржи во четврток вечер, 25 октомври, во Лондон е тренди Shoreditch.Овој повик настанот е СЛОБОДЕН да присуствува, и ќе бидат опфатени најновите случувања во Bitcoin BCH екосистем, како и да обезбеди пријателска средина за да се сретне истомисленици професионалци и BCH ентузијасти.Она што: Лондон Bitcoin Пари (BCH) Звучник Серија II Каде што: Huckletree, Shoreditch Кога: октомври 25, 2018 Регистарот: Онлајн Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино del sol соба промоции.