ма шанса казино без депозит бонус 10 евра

ел дорадо " казино рено отворање

Поддржувачи на Мејн казино притисни за место коцкање место во Њујорк Округот се hyping економското влијание на објектот ќе имаат на целата држава.Една студија спроведена од страна на Флорида-базирани консултантска фирма Еванс, Carroll & Соработници тврди казино ќе генерира 2,767 изградба работни места и 2,165 постојан можности за вработување, $6.1 милиони евра во поднесувањето на приходи во првата година, и најмалку $45 милиони евра во даночните приходи.Економската анализа беше финансиран од страна на лобирање организација Напредок за Мејн, главните поддржувачи на казино.Извештајот, исто така, тврди дека локалните жители ќе видите $64.4 милиони евра во нова годишен домаќинство приходи како резултат на работна сила се зголеми.За време на изградбата период, тој број ќе биде над $100 милиони евра, според истражувачите.На Јорк Каунти казино напор е многу контроверзна поради оние зад движење.Брат и сестра Шон и Лиза Скот се води оваа кампања, и тие не се туѓи на Борови Дрво Држава.Во 2003 година, меѓународната коцкање претприемач убеди гласачите да го одобри неговото место на фискално проблематичниот Бангор коњ тркачката патека.Откако тој доби лиценца игри на среќа, тој речиси веднаш се продаваат дозвола да Penn National Игри за $51 милион денари и прескокнат градот.На Мејн Етичката Комисија во моментов е во истражниот каде Лиза Скот доби милиони долари во таа е донација на казино притисни.Кампањата финансиски извештаи тврдат дека таа е единствен добротвор, но по завршувањето на истрагата се откри дека неколку оф-шор субјекти даде пари.Шон Скот, наводно живее во САД Девствени Острови и се смета за контрола на најмалку еден од оф-шор компании.Лиза, на Флорида-базирани realtor, има дадено повеќе од $3 милиони евра за Horseracing работни Места Правичност, во група која ја предводеше потпис диск да се стави на казино референдум прашање пред избирачите овој ноември.Треба да жители одобруваат York Каунти казино, Шон Скот и само Шон Скот ќе биде во можност да ги добијат коцкање лиценца.Ситни на авторизирање на Мејн е трета казино наведува дека само "правно лице што е во сопственост во 2003 година најмалку 51 процент на лице дозвола да работат на комерцијална песна во Penobscot Каунти" е во можност да аплицираат за и да победи на Њујорк Каунти лиценца.Тоа остава Скот како само квалификувано лице, како што тој го одржа на Бангор слотови лиценца на време.Поддржувачите на Мејн казино вози очигледно не мислам дека опишување на нивните казино како казино е ефективна стратегија за да ги придобијат гласачите.Групата е Facebook страница, "Да" На Прашањето 1," опишува коцкање местото како "центар за забава." Групата има само 19 сака, и оние кои се по социјалните медиуми страница се прашуваат зошто да не го викаат казино? "Тоа е затоа што знам дека mainers не сакам тоа?" праша еден човек.Групата одговори, "Додека овој центар за забава, исто така, нуди слот машини и игри опции, тоа е повеќе од само казино.Тоа карактеристики концерт место, простор да се одржи заедница настани, и повеќе." ма шанса казино без депозит бонус 10 евра.