какви се шансите за добивање 4 од еден вид во покер

најблиску казино да клејтон њујорк

Да се каже дека немаше притисок од Португалија-Холандија натпревар ќе биде за бруто-на потценување слично на Мани Pacquiao добивање на кралски зезнав во неговата борба против Тимотеј Бредли.Многу експерти зедов на Холандија да победи Еуро 2012 и досега, сите тие имале за да се покаже за нивните напори е голема ol' goose јајце на поени картонче.Од друга страна, Португалија ѕвезда напаѓач Кристијано Роналдо е ништо, но "супер" во последните три меѓународни турнири.Нешто мораше да се даде, нели?Тоа го правеше – и потоа некои.Роналдо вратија назад во својот Реал Мадрид форма, постигнувајќи два гола во Португалија 2-1 победа над Холандија, и укинување на Selecção das Quinas да четврт-финалето.Притоа, Португалија испрати Oranje назад кон Амстердам со ништо друго освен срам и понижување на нивните раце.Роналдо е underwhelming перформанси во Португалија 1-0 загуба на Германија и 3-2 победа против Данска фрлија во центарот на вниманието на ѕвездата напаѓач како еден од турнирот е мизерен апостолки.Но тоа не презема долго за луѓето да почнете со фрлање рози на нозе повторно.Холандската доби исклучување на огромна започне кога Рафаел van der Vaart разрушен а навивам минатото Rui Patricio да се даде на Oranje со 1-0 водство.Но, откако Роналдо и Португалија добија загреани до, тоа стана приказна очајни бореле за Холандија, ништо повеќе одошто во 28-та минута кога Роналдо дупчиња во еквалајзер за да јазол резултатот на 1-1 какви се шансите за добивање 4 од еден вид во покер. Од таму, холандски стана unglued, предавање на уште еден гол во 74th минута, кога Nani најде Роналдо сечење внатре да се вежба топката право во долниот лев агол, на сите, но запечатување нивната судбина.Со 2-1 победи, Португалија напредни до четврт-финалето, каде што тие се сега во собата да одат нагоре против заживеана чешка тим дека на врвот Група, и покрај добивање на восок во нивното отворање на натпреварот против Русија, 4-1 какви се шансите за добивање на блек џек.
Како и за холандски, тие стануваат најновиот пример на еден overhyped тим кој треба да одговори на три директно загуби во групните фази.Тоа не е најдобра позиција да биде во, особено за тим кој може да се пофали на толку многу огнена моќ.Но тоа е реалноста тие се соочуваат кога тие имале дома премногу рано, отколку некој мисла.Во другата Група на Смртта натпревар, Германија Ларс Бендер постигна оди напред цел во 80 минута исклучување на долго помине од Mesut Ozil, укинување на Германија со 2-1 победа над Данска и совршен 3-0 групната фаза рекорд.Како што се очекуваше, натпреварот беше избезумени од се-оди и тоа само доби повеќе нафиркан нагоре по Мирослав Klose го постигна надвор изгубат топка во 19 минута само за Данска да одговори на пет минути подоцна со убава насловот од Nicklas Bendter дека glanced исклучување на teammate Michael Krohn-Dehli и минатото Мануел Neuer е на дофат на рака.Со четврт-финалето седиште виси во рамнотежа, Бендер одговориле на повикот за Германија, испраќање на нив да четврт-финалето датум против борбена Грција тим се обидуваат да ги прошират своите никогаш не-рекол-умре турнир.Како приказната на Евро 2012 е Групата на Смртта оди, нешто навистина мораше да се даде.Германија го исчисти својот пат до врвот и Кристијано Роналдо одговориле на повикот за Португалија на ист начин Холандија падна нивни за нивната земја.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre какви се шансите за добивање 4 од еден вид во texas holdem.