најблиску казино да клејтон ново мексико

mgm казино во northfield парк охајо

Стивен Бартон, се смета од страна на независен правен директориум Комори и Партнери како "основно правно овластување" во спортски податоци, е да се приклучат на Гениј како Спортски Директор на Интегритет, Управување и Спортски Партнерства.Меѓународно признат спортски адвокат, Стивен носи седумнаесет години работно искуство во собирање, користење и заштита на спортски податоци и спортски интегритет прашања.Како Партнер и Шефот на Спортски Податоци, Обложување & Интегритет на Couchmans LLP (еден од светските премиер спортски закон фирми) Стивен советува бројни меѓународни спортски лиги и федерации, вклучувајќи Фудбал DataCo Ограничен (Премиер Лига, англискиот Фудбалски Лига и Шкотски Професионална Фудбалска Лига), ATP Tour, WTA Турнеја, на Меѓународни Тениски Федерација (ITF), Израелскиот Професионална Фудбалска Лига, На Фудбалската Асоцијација на Ирска и Liga de Futbol Profesional (LFP шпански Фудбал).Од спортски партнерства перспектива, Стивен е инволвиран во некои од најголемите и највредни спортски податоци се занимава на сите времиња.Тој го советува Фудбал DataCo Ограничен од своето создавање во 1999 година најблиску казино да клејтон ново мексико.
Тој неодамна му помогна на ITF да се преговара за нов петгодишен податоци права се справи покривање на повеќе од 90,000 тениски натпревари по година – најголемиот единствен пакет на официјални податоци права во светот спорт, и работеше со La Liga да се спроведе својата прва официјална податоци права шема во 2014 година mgm казино во northfield охајо. Како дел од неговата нова улога, Стивен ќе се упатат до Гениј Спорт' Интегритет Услуги од комерцијалните страна.Бидејќи 2013, Гениј Спорт се етаблира како доверливи интегритет партнер на некои од најголемите светски спортски лиги и федерации, вклучувајќи англиската Премиер Лига, Големи Бејзбол Лига (MLB) и Евролига Кошарка.Ник Maywald, CCO и Извршниот Директор наслов нагоре спорт за Гениј Спорт, рече: "многу сум возбуден дека Стивен се приклучи на тимот на Гениј Спорт.Со својата експертиза во колекцијата, commercialisation и интегритетот на спортски податоци, тој е непроценлив назначување како ние продолжуваме нашата брзиот раст во индустријата." Марк Лок, Гениј Спортски ДИРЕКТОР рече: "јас сум воодушевен со назначување на Стивен на таква важна улога за нашиот бизнис.Комбинација од иновативна технологија и официјални партнерства е од клучно значење во овозможување на спортски федерации за максимизирање на комерцијални приходи, додека заштита на интегритетот на нивните натпревари.Стивен е досие во овие области зборува за себе." Стивен Бартон рече: "јас сум многу возбуден за оваа нова улога.Ја помина целиот мој професионална кариера помагање спортски лиги и федерации да ги искористат нивните официјални податоци, се максимизира нивната приходите и заштита на нивниот интегритет, тоа беше важно за мене да се приклучите на некоја организација која има докажано досие за работа во партнерство со спорт mgm казино во мериленд се отвори. "Во текот на последните неколку години, многу на спортски дека имам претставена избравме да соработуваме со Гениј Спортски и јас сум бил импресиониран од нивниот интегритет, иновативна технологија и посветеност на работата со спорт да им се помогне да ги реализираат својот целосен комерцијален потенцијал.Приклучи Гениј Спортски беше очигледен избор." Контакт Крис Dougan Група Комуникации Директор Т: +1 202 766 4430 E: [email protected] W: www.geniussports.com За Гениј Спортски Гениј Спортски е глобален лидер во спортот податоци технологија, дистрибуција и commercialisation услуги за клиенти од целиот свет.Со седиште во Лондон и низ 12 локации во светот, Гениј Спортски е препознаен како една од најбрзо растечките спортски технологија компании во светот.Нашите иновативен софтвер производи да им помогне на моќ на индустријата на податоци со управувано решенија за спорт, медиуми и регулирани обложување пазари.Основана на интегритет, Гениј Спортски стана доверлив партнер на над 100 лиги и спортски федерации, вклучувајќи англиската Премиер Лига, La Liga, главната Бејзбол Лига (mlb, АТП, WTA, FIBA/ФБЕ и над 150 Кошаркарска Лига во светот.За повеќе информации, ве молиме посетете ја www.geniussports.com или алтернативно можете да го следат на Твитер @GeniusSports Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre mgm казино во northfield парк охајо.