е казино нијагарините отворен во петок

вредноста на игри на покер

Луѓето од Kinmen Остров во Тајван зборуваше гласно и јасно во гласачката кутија на она што го мислев за дозволувајќи им на казина во нивните градови.Тие претежно отфрлен на референдум за ова прашање сабота со гласање на 21,663 да 2,705 е казино нијагарините отворен во петок.
На одзивот беше за 24 проценти од 114,000 жителите на островот, кои беа со право на глас.Ова беше четврти пат од 2009 година, која иницијатива беше ставен на гласање кој ќе овозможи казина да биде изграден на Тајван е популарна туристичка островот синџир.Ова беше прв пат, сепак, Kinmen луѓе се мери во директно е казино њу бранзвик отворена сега. Tsai Чун-шен, член на советот на округот, рече дека има места со обложување ќе помогне да се зголеми на локалната економија.Тој започна петиција диск и успеа да се соберат 5,602 валиден потпис, надминување на 5,178 потребни за одржување на референдумот за било која тема на локално владино ниво.Синџирот на островите во близина на брегот на Кина беше окупирана од страна на Минг Династијата и остана под контрола на Тајван, кој се смета себе независна држава и покрај барање од страна на народна Република Кина за спротивното.Додека коцкање е строго забрането во Тајван исклучок беше направен за неколку оддалечените острови, каде што владата во Тајван е главниот Armenia укината забраната во 2009 година е казино нијагарините отворен денес.
За 2009 година Префрлани Острови Развој Акт даде шест области надвор од Тајван е главниот остров брегот опцијата да се одржи локални гласови за да се овозможи казина.Дека законот е резултат на две деценија напор за казино легализација, каде програмерите имаше дизајни за креирање на нова Азија коцкање дестинација.Не секој е вљубен во можноста на казина во оваа област, сепак.Лас Вегас Песоци основач Шелдон Adelson има место во Макао, но sarcastically нарекува острови како "место со многу ветар." Речиси веднаш по чин беше потпишан во законот, првиот обид е направен за да се донесе коцкање да острови.На Penghu Острови стана првиот да се одржи референдум за развој на локалната казино.Жителите отфрли казино-одморалиште план 17,359 гласови да 13,397, со 42 проценти одѕив на гласачите на подобни гласачи.Застапниците чекаше три години пред да се обидете повторно.Овој пат тоа беше Matsu Острови.Вилијам Weidner, на Weidner Места Тајван и НИ лобирање асоцијација Слобода е да се Види, ја проектираат $8 милијарди евра се планира да се изгради казино.Тие рекоа дека ќе се подобри локалната инфраструктура, вклучувајќи го и надградувањето на локалниот аеродром.Гласачи го одобри предлогот од страна 57 проценти.А локалното население се гласа за да се овозможи изградба, Тајван е законодавството се уште треба да помине законот да се легализира казина, за проектот да се движи напред.Дека законот е заглавени бидејќи 2013, на тој начин одолговлекување на проектот, и покрај повремените blips на политички интерес.Третиот обид беше минатата година кога службените лица се стави друга мерка за гласањето во Penghu за избирачите да се разгледа.Тие повторно убедливо ја отфрли референдумот со гласање на 20,388 да 6,210, со 40% од гласачкото тело излегува.Сабота е Kinmen глас беше трет пат казино поддржувачи се сврте настрана, оставајќи тема на казина во Тајван со една неизвесна иднина. вредноста на игри на покер.