е казино њу бранзвик отворени уште

вредноста на игра во покер

Висок ролки се влече Џејмс Пакер, поддржан од Круната Места Ltd.и ривал казино оператор Ѕвезда Забава Група од униние, како тие се вратите во Австралија за да се коцка.Круна Места чувствувал на стиснете на VIP излез по 19 на своите вработени, вклучувајќи го и раководителот на VIP операции Џејсон О ' конор, биле приведени во Кина за "коцкање злосторства." Ѕвездата исто така, беше погодена од страна на ВИП рецесија со кои се соочува Круна.Но добри времиња се почнуваат да се тркалаат повторно, според извештајот во Австралија, како значителен број на високо ролки се враќаат на двете игри оператори.Дел од причината за ВИП кам-бек е резолуцијата на Круната случај во Кина.Во август, О ' конор беше ослободен од Шангај затвор по издржување 10-месечна казна за промовирање на коцкање е казино њу бранзвик отворени уште. Monique Руни, капитал аналитичар од Морган Стенли, кој истакна дека ВИП тома се подобрени по О ' конор порака, се прашува аналитичари да го ревидира нивниот порано outlook за домашна казина, за да се позитивни.Таа истакна дека ВИП бизнис ќе продолжи да се види подобро дена во првиот квартал од 2018 вредноста на покер раце. "Конкретно, junket оператори зборуваше материјал подобрување во двете Круна е Мелбурн и Ѕвезда е Сиднеј својства во последниве месеци наспроти VIP волумен падови гледа во 2017", рече таа клиент забелешка вредност игра покер. "Од Круната detentions во октомври 2016 година, Австралија споделување на VIP пазарот е преполовен од 6 отсто до 3 проценти, како на 30 јуни 2017", рече таа.Морган Стенли направи прогноза дека 2017 претставува рок дното за Австралиската VIP сегмент и бизнис ќе ги собереш од 2018 вредноста на игра во покер. Тоа надгради својата VIP очекувања за Круната, и во помала мера На Ѕвезда.Од шест отсто пад, Морган Стенли сега се очекува Круна е ВИП за бизнис за да се зголеми 9.4 проценти во 2018 ридови казино rv парк. "Со пазарот со фокус на слабата домашна средина и не факторинг многу во начинот на обновување на ВИП во 2018, ние веруваме дека било враќа во растот ќе бидат направени позитивно," рече Руни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.