вредноста на рацете на покер

ридови казино rv кампување

Претседателот Џим Murren сака да "dial надолу" соочување со анти-онлајн коцкање фракција се чини дека од извештајот во Лас Вегас Преглед-Весник, што индустријата може да видите повеќе послушни пристап од страна на Американската Gaming Асоцијација, кога се работи за спротивставени на Adelson џихад против онлајн коцкање.Зборувајќи во интервју со почитуван весник, АГА претседател Џим Murren – кој е и главен извршен директор на MGM на Меѓународната рече дека тој сака да го ублажи трговскиот телото лобирање и поддршка на иницијативи во однос на легализација на онлајн покер, бидејќи сегашното ниво на активност ризикува "fracturing членството" на АГА. Murren презеде две-годишниот претседател на АГА на почетокот на оваа година, и нагласија дека телото останува посветена на сојузниот легализација на онлајн покер.. вредноста на рацете на покер.
но, тој им кажа на LVRJ: "не сакам на АГА да се најде себе вовлечен во огромна сума на контроверзии и infighting.Јас се чувствувам како на Интернет стана премногу да се развијат тема кога има толку многу други теми што сакате да се стави напред каде што можеме да ги сите се согласуваат." Со својот MGM на шапка, Murren рече дека тој го поддржува и двете и сојузна држава-по-држава легализација, но дека тој се држи исклучување на активна интернет работата до правото на можност за бизнис доаѓа заедно.Списанието истакнува дека многу АГА компании – тоа се имиња на Цезар Забава, Станица Казина, Бојд Игри, Bally Технологии, Меѓународни Игра Технологија и други – се вклучени во тековната законска Интернет игри можности во Невада и Њу Џерси, додека Дин Места сопственикот Стив Wynn во минатото flirted со онлајн коцкање, но во моментов сигурно дека одржливи бизнис модел постои.На другата страна на растечката поделба е осумдесет-годишниот мулти милијардер казино сопственик Шелдон Adelson и неговиот Лас Вегас Песоци земјиште казино група, која е и водењето на добро-финансирано, широка војна на интернет коцкање индустрија преку својата Коалиција да се Запре Интернет Коцкање ридови казино rv парк corning ca. Adelson има вети дека ќе ја поминат "она што е потребно" да се изречат забрана на речиси секој вид на онлајн коцкање во сад, и две Congressmen во моментов се подготвува записи за вовед – некои извештаи покажуваат како почетокот на следната недела (види го претходниот InfoPowa извештаи).Тој е спротивно од страна на Коалицијата за Потрошувачите и Онлајн Заштита, која го држи ставот дека легализација и регулатива е најдобар начин да се заштити НАС punters кога станува збор за онлајн коцкање.Во LVRJ интервју Murren вели дека иако тој го нема дискутирано прашањето со Adelson, тој има ангажирано со Лас Вегас Песоци претседателот Мајкл Leven, кој е член на АГА одборот на директори ридови казино рок и brews. Murren се чини дека во полза на АГА поддршка подалеку од директна конфронтација, оставајќи две коалиции да се борат надвор.Со оглед Adelson е голем ресурси, кои, најверојатно, ќе биде Давид и Голијат битка ридови казино rv кампување. "Јас немам интерес за учество во борбата ние не може да победи финансиски," Murren рече legal online poker for real money. "Јас повеќе би сакале да се седне со Г-дин Adelson и да дискутираат за нашите разлики." Индустрија набљудувачи можат да бидат простени за чувство дека Murren погледнете остава АГА главен извршен Џеф Фриман малку излезе на ногата; Фриман е нова пристигнување во АГА кој и донесе повеќе агресивни и динамичен пристап кон носат по прашањето на декадата-долга дебата на интернет коцкање, кои тој сака да ги види реши преку легализација.Во интервјуто, Murren пофали Фриман работа, велејќи дека за него и неговиот тим: "Тие се млад и енергичен, и имам надеж за овој тим." Сепак, наместо на решавањето на многу парничната проекти како онлајн коцкање, Murren сака фокусот да биде на друго место за време на неговиот мандат, велејќи дека тој сака Здружението "...да бидат повеќе вклучени во промовирање на жените во работната сила; подобрување на здравствена заштита за игри на вработените; и воспоставување на нови стандарди за probity и регулаторна усогласеност.Тој, исто така, сака да се прошири за членство со повеќе не-игри компании кои имаат врски со индустријата, и има амбиции да се направи АГА меѓународен наместо само Американската организација.https://www.reviewjournal.com/business/murren-сака-ага-dial-долу-реторика-web-покер Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] legal online poker for money.