она што големината слот машина за т-калапи

како да се справи texas holdem poker

Сето тоа започна во ноември 2014 година, кога Лас Вегас за складирање на податоци во компанијата, се Префрлат, petitioned на Невада комунални Комисија [NPUC] нивната намера да ја напушти NV Енергија, во сопственост од страна на Ворен Buffett е Berkshire Hathaway.Апликацијата потврди Switch план да купуваат електрична енергија директно од енергија веледрогерија Exelon Генерација Co., велика британија Констелација.Три големи казино корпорации, Дин Лас Вегас, MGM Места Меѓународни, и Лас Вегас Песоци Корп го следеа примерот во април оваа година.Според NPUC овие корпорации сметка за 5% од продажбата во регионот.И иако на големо на цените на енергијата се намалува, малопродажната цена продолжила да расте.Касандра Слатка известување за Wall Street Journal откриваат дека додека Berkshire преговараат 3.9 центи kilowatt-час за соларна-извори на моќта и 3.5 центи kilowatt-час за конвенционално извори на електрична енергија, надолу 34% од 2014 трговија на големо цена, NV Енергија малопродажните цени се зголеми, полнење меѓу 9 и 10 центи по kilowatt-час, за да се казината.Купување на нивната моќ треба директно од големо би можела да спаси казина до 40% претставуваат милиони годишно.Во 2001 година, Невада законодавната власт одобрени комунални излегува, и во тоа се огледа дека тоа ќе биде од корист излегување клиенти преку пониски стапки.Сега комунални претпријатија тврдат спротивното – дека комунални цените ќе се зголеми за останатите клиенти на мало кога големите корисници излезот на системот.Да се надомести проектирани цената се зголемува, петиција казино корпорации се бара да се плати "излез такси." Шон Whaley на Лас Вегас Преглед-Journal објави во август дека NPUC има проценува дека овие трошоци во речиси $131 милиони денари, со MGM Места, најголемиот од три, да се плати само под $90 милиони евра.Ваквите високи трошоци може да се направи тоа е премногу скапо за корпорациите да излезете од Невада е моќ монопол.Во меѓувреме, Песоци и MGM казина се инсталирање големи низи од соларни панели на нивните имоти' покривите, и стекнување на значајни финансиски бенефиции во тоа.На NPUC е одговор на казино корпорации' петиции се очекува до декември оваа година. она што големината слот машина за т-калапи.