Traduction en anglais joueur де покер

она што слот машини се во seminole хард рок тампа

Казино во Обурн, Вашингтон, е донесена иновативен пристап за да ја зголеми својата база на клиенти и донесе акција на клиентот.На Muckleshoot Казино, во врска со Playport Гејминг Системи, е лансирање на нов стан, кој им овозможува на коцкари да ги купите игри и место облози со вистински пари од било каде.Иако звучи како тоа ќе биде примамливата и остварливо решение за буквално секој, постои еден фати кои би можеле да се направат работите малку комплицирано—за да репродуцира или да се соберат добивки, коцкар мора да се спроведе трансакции додека физички во казино.Казино ќе им понуди вистински пари игри како што се Бинго и други лица кои не се одигра против куќа.Веќе постојат голем број на слични апликации од таму, но ова е првата што бара коцкар да бидат присутни во казино да депозит или да се заработи надвор.Тоа е, секако, малку повеќе од неповолно; не многу би сакал да лета во државата Вашингтон само да се направи депозит или парични средства од $300 во добивки traduction en anglais joueur де покер.
Playport веќе има слични операции во Мексико.Ова ќе биде нејзиното прво казино-интегриран операција во сад, а компанијата забележува дека игрите ќе бидат достапни директно од Playport е точка-на-продажба и лојалност платформи traduction en anglais де слот. Muckleshoot Казино е во сопственост и управувани од страна на Muckleshoot Индискиот племе.Како таков, тој не е предмет на државните закони.Ова е бонус победа за казино, бидејќи голем број на компании во Вашингтон во моментов се соочуваат со тужби над казино-стил игри.Оние компании, додека не нудат вистински пари, коцкање, се вели дека се во кршење на Вашингтон коцкање закони, рече за да бидат некои од tightest закони во земјата.Игри да се понудени од страна на Muckleshoot се класифицирани како "Класа II" коцкање активности во рамките на федералниот U она што слот машини се во parx казино. закон.Овие активности се само регулирани со федералниот и племенски власти, а не од страна на државата, дозволувајќи им на Muckleshoot поголема количина на слобода во обезбедување на игри она што слот машини се во seminole хард рок тампа. Playport користи заштитен технологија за да се обезбеди вистински пари, коцкање решение за казина и лотарија трговците на мало.Преку стратешки партнерства со голем број на партнери, компанијата сега работи во САД, Канада и Мексико она што слот машини се во mohegan сонцето.
Playport почна притисни во САД, особено со племенски казина, и е член на Националната Индиски Игри Асоцијација.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre отворен покер соба во флорида.