монета слот збор крстозбор поим

казино marriott без депозит бонус

Џон Маден би можел да биде еден од главните жртви да произлезат од МАК lockout и не од емитува точка на гледање монета слот збор крстозбор поим.

Electronic Arts (ЕА) се изјасниле дека lockout можеше да се види нивните бруто приходи пад од колку што е $70-80million ако сезона е изгубена.Маден МАК ќе биде очигледно жртва од сето ова како фанови е веројатно дека ќе се оди на други средства за спорт поврзани со забава ако сезона е заклучен надвор.Крајниот резултат ќе влијае ЕА со клиенти, најверојатно, нема да игра спорт кој не е на ТВ.Претседателот на EA Sports, Питер Мур, изјави Блумберг, "Што не се загрижени дека вниманието на спортски навивачи, оди на друго место.Луѓето не само што се disenchanted, тие се лути." Мур исто така додаде дека lockout би можеле да имаат 35% влијанието на компанијата.Ова беше помалку од аналитичар Мајкл Pachter на Wedbush Морган Хартии од вредност кои се стави на потенцијалните капка во Маден продажба на околу 50%.Ова додадена на Њујорк Пост проценка дека потенцијалната загуба во бруто-приход ќе биде поблиску до $165million.На МАК е судбината може да бидат слични и Националната Хокеј Лига (NHL) и Големи Бејзбол Лига (MLB) и двете имаат изгуби верата на фановите по соодветните lock-за испис.Ако Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА), исто така страда од штрајкот резултатите би можеле да бидат катастрофални.Една добра работа е да се излезе на lockout, додека сме тука – таму ќе биде никој Маден клетва оваа година, нешто на олеснување на сите оние кои се молат да не биде на насловната на Јован е најновата игра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино marriott без депозит бонус кодот 2021.