Tournois де покер или казино де монтреал

сем градот казино shreveport луизијана

Казино оператор Genting Сингапур резултатите зеде хит во Q4 2013 по ВИП коцкари отиде на топла редеа во Одморалишта World Sentosa (RWS) integrated resort казино.Вкупните приходи падна 13% S$693m (US $548m), додека игри приходи зеде 19% собори да С$509m ($402m), два пати повеќе од 8.2% пад доживеа во истиот квартал од RWS' crosstown ривал Марина Беј Песоци, кој исто така е обвинета VIP среќа за криза.ВИП пад беше доволно за да се замени RWS' добивки во премиум маса wagering.И покрај приходите недостаток, Genting Сингапур е добивката се зголеми за 5% S$170m поради намалени трошоци, а 62% намалување на данокот на плати и 12% пораст во не-игри приходи за С$184m.Не-игри атракции во RWS дру 20k просечен дневен посетители, од 18k во Q3, додека неговиот хотелски соби ужива 92% зафатеноста.За 2013 како целина, група приходите падна 3% S$2.85 b ($2.25 б), или за 4/5 од вкупниот игри приходи заработени од страна на сите Атлантик Сити казина минатата година.Игри приходите падна 8% S$2.2 б додека не-игри приходи се зголеми од 18% S$660m.Група добивката се зголеми за 4% S$708m.Гледајќи напред, Genting Сингапур вели дека тоа ќе ја зголеми својата маркетинг да се вози странски визитација, кои би можеле да се разредува својата иднина принос, како би можеле зголемувањето на трошоци за работна сила.КОНСУЛТАНТ КАЖУВА СИНГАПУР за ДА ги ОГРАНИЧИТЕ ОНЛАЈН КОЦКАЊЕ ОПЦИИ Како Сингапур се подготвува да воведе регулирани онлајн игри на пазарот, Европски консултант има кажано на нацијата Институт на политички Студии дека нивните најдобриот тек на акција ќе биде ограничување онлајн лиценци за две или три главни оператори и за ограничување на видовите на wagering овие оператори се дозволи да нудат punters.Во ноември, Сингапур Дома Работи за статистика предложено законодавство беше на пат да се забрани онлајн коцкање не се санкционирани од страна на владата tournois де покер или казино де монтреал.

CK Консалтинг е Христијански Kalb е вработен од страна на локалните спорт лотарија оператор Сингапур Базени за да помогне во нејзината диверзификација во онлајн светот сем градот казино tunica мисисипи. The Straits Times објави дека Kalb предложи Европската тактики како што се IP-блокирање, рекламирање curbs и impeding обработка на уплатата ќе докаже 90% ефикасна во спречување на Singaporeans од заштитнички неовластено сајтови сем градот казино телефонски број. Kalb верува на "практични" IP-блокирање шема треба да целна секторот е топ 50 оператори и не пречи премногу за златни рипки на онлајн коцкање светот.Сингапур е онлајн коцкање пазарот се верува дека се вреди да се С$370m во 2012 и уживање 6% годишен раст.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сем градот казино shreveport луизијана.