може да коцкање биде хоби

historia de jugadores де покер

Во западна Канада, redevelopment на Приказот Кралската Казино во близина на Викторија е наводно напредува добро со операторот Големиот Канадски Игри Corporation надева дека првата фаза од $15 милиони проектот заврши во декември.Според извештајот од локалните Goldstream Вести Весник весник, февруари видов екипи уривање на северниот крај на сеуште-отворете Британска Колумбија казино, кои беа содржани своите ресторан, дневна и неколку десетина неговото место, со цел да се направи патот за нови 600-седиште забава местото и зголемена игри кат нуди повеќе високо-граница маси може да коцкање биде хоби. "На секого возбудени за крајниот резултат," Крис Lynn, Ванкувер Остров Извршен Директор на Големиот Канадски Игри Corporation, изјави Goldstream Вести Весник може секој да се провери во покер.

"Понекогаш непријатноста од тоа што не има сите погодности кои тие се користат доаѓа во преден план, но мислам дека секој е прилично разбирање и е супер возбуден за тоа што ние се случува да се стане." Lynn, наводно, се објасни дека redeveloped северниот крај на Приказот Кралската Казино е дополнително да се содржат 150-члениот вклучена и дневна област, заедно со 20-седиште брза услуга ресторан додека име-промена може исто така да биде на картички иако нема конечната одлука за оваа можност се уште не е одобрен.Ванкувер-врз основа на Големиот Канадски Игри Corporation работи околу 20 места во текот на сад и Канада, вклучувајќи околните Елементи Казино и Хард Рок Казино Ванкувер и прв го објави плановите да ја прошири својата Видите Кралската Казино во 2007 година може да коцкање влијаат на добивање на хипотека. Но, после глобалната економска рецесија видов овој предлог shelved, додека таа била да ги врати во живот во јули по Британска Колумбија Лотарија Corporation регулаторот откри дека на местото на случувањето е да остане како единствен комерцијални игри објект за целата територија на Ванкувер Остров historia de jugadores де покер. Lynn, наводно, изјавил дека фирмата е "прилично удобно" со декември отворање на датумот и се надева дека redevelopment, ќе се види Приказ на Кралската Казино во можност да почнат да нудат поширок спектар на можности за забава histoire du texas holdem poker. "Нашата цел е да се биде најдобар во живо и на локално забава во Викторија и имаат по нешто за секого," Lynn изјави за весникот.На Goldstream Вести Весник исто така објави дека Голема Канадски Игри Корпорација е дополнително да се размислува дали да конкурираат за право да работат на помали за казино што се шпекулира да биде во делата за центарот на градот Викторија.Сепак, Lynn откри дека фирмата само има намера да се направи дефинитивна одлука откако Британска Колумбија Лотарија Corporation го утврди конечниот параметри за предложениот проект. historia de la pintura де perros jugando покер.