постои покер соба во атлантис бахамите

како да заработите пари на слот машини

Дигитален маркетинг фирма плаќа до $19 милиони евра за Израелскиот социјални игри продажби ExciteAd Дигитален Маркетинг Ltd прашање збунувачки голем број на индустријата набљудувачи неодамна следниве интригантна соопштение од дигиталниот перформанси маркетинг услуги фирма XLMedia беше одговорено во следи соопштение за понеделник.Оригиналната порака пријавени на стекнување вредност до $19 милиони од XL Медиумите...

но не се идентификуваат целните.Денес, компанијата расчисти до мистеријата со нова порака советување дека фирмата се стекнати е социјалната и мобилни игри маркетинг компанија ExciteAd Дигитален Маркетинг Ltd. EDM занаети под името "DAU-UP" (www.dauup.com), и е специјализирана во социјална и мобилни рекламирање конкретно насочени на 'корисникот стекнување' за социјални игри апликации.Неговиот главен географски пазар е со НАС, во прилог на други англиски и германски зборува пазари, и тоа обезбедува маркетинг услуги првенствено за да игра програмери и во социјална и мобилни платформи за или ефикасноста на плаќање, како што се ИНДЕКСОТ или трошоците за инсталација, или надоместокот за управување врз основа на маркетинг трошат.Портпарол на XLMedia вели дека EDM има одлично досие на раст, како одраз на онлајн експанзија на социјалните и мобилни игри на пазарот.За 12 месеци што завршува , EDM, основана во 2010 година, доставен приходи од $12.8 милиони денари и добивка пред оданочување, со исклучок на плаќања врз основа на акции, на $3 милиони евра.Компанијата е со седиште во Израел и има headcount на 27 лица.Според пазар специјалисти Technavio, на барањата за социјални игри се очекува да се види продолжение раст со проценета CAGR од 24 отсто во САД сам помеѓу 2012 и 2016 година, воден од побарувачката во мобилните и паметен телефон пазари и слободната достапност на голем број на игри постои покер соба во атлантис бахамите. XLMedia наведени проширување и диверзификација како своите основни стратегии, кога тоа започна својата ИПО во Март оваа година, и вели дека за стекнување на EDM е многу комплементарни се вклопуваат со XLMedia е постоечки бизнис, обезбедувајќи голем број на синергии и стратешки бенефиции.Стекнување ќе се прошири бизнисот во нови производи и пазари, таргетирање нов клиент база, како и обезбедување на подобрени раст можности во рамките на постојните пазари.Околу 50 проценти од EDM е приходи кои се генерираат преку мобилни корисници, кои исто така стануваат значајна компонента во онлајн коцкање индустрија, со планирани 44 проценти споделување на глобалната интерактивни игри на пазарот од страна на 2018, според истражувањето на пазарот на услуги H2 Коцкање Капитал (Х2).
EDM е главен пазар е со НАС, со дополнителни приходи добиени од други англиски и германски зборува пазари, како и други земји надвор од XLMedia јадрото на Скандинавските пазари, претставуваат диверзификација за Групата во нови географски региони постои покер веб-сајт што не е лажирани. EDM користи неговиот комерцијален внатрешни системи за двете анализа на перформанси, како и за кампањата дефиниции и градење.Интегрирање на овие алатки во XLMedia сопствената мрежа ќе придонесе во Групата на перформансите и подобрување.Стекнување ќе се види XLMedia стекнат долг-слободен целиот издадени од акционерски капитал на EDM од сегашната акционерите, на чело со сегашниот извршен ДИРЕКТОР и основач Idan Nizri, за вкупно разгледување до US$19 милиони XLMedia ќе плаќаат$12 милиони денари во готово веднаш и два дополнителни плаќања до еден агрегат US$7 милиони ќе биде исплатен врз основа на EDM е EBITDA перформанси за време на првата и втората години по , 71 отсто од која може да (во XLMedia е дискреционо право) бидете задоволни со емисија на нови обични акции во XLMedia. Nizri ќе остане со EDM за минимален период од две години и има право да ги седиштето на EDM одбор на директори како да се направи пари во коцкање. Ory Weihs, извршен ДИРЕКТОР на XLMedia понеделник рече дека EDM стекнување претставува комплементарен одговара за XLMedia бизнис; е веднаш заработка подобрување; ги зајакнува своето истражување во САД; обезбедува диверзификација во социјалните игри; и се протега на компанијата current коцкање експертиза и клиент база.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да заработите пари на слот машини. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]