крстозбор поим објект во покер тенџере

како да се плати за онлајн коцкањето

Виетнам е ставање на конечниот допира на прописите кои се однесуваат на правната спортско обложување, коњ и куче трки.Во четвртокот, на Виетнамски владата се изјасниле дека вицепремиерот Vuong Дин Боја побара Министерството за Финансии да го смените својот обложување нацрт-уредба и да ги достави ревидиран копија од август 15 крстозбор поим објект во покер тенџере. Новиот декрет предвидува издавање на пет-годишна лиценци за компаниите да понуди wagering на дербито ги исполнува и меѓународни фудбалски натпревари (со јасна импликација дека тие не сакаат локалните лиги предмет на потенцијалните fixing issues).Други детали вклучуваат спречување обложување агенти од поставување на продавница во рок од 500 метри на училишта или на јавни паркови во кои децата се собираат.Часови на работа за обложување агенти ќе биде до владата, не оператори.Одлуката за тоа кој ќе се квалификува за обложување лиценца ќе бидат предмет на Право на Инвестиции и Законот на Наддавање.Сепак, компании кои имаат најмалку пет години работно искуство – каков тип на искуство не е наведена – ќе им биде дозволено да "се дистрибуираат коцкање билети" преку мобилни телефони и "други средства на телекомуникациски." Но пуштањето остро се наведува дека "не постојат прописи за интернет билет дистрибуција," оставајќи го отворите прашањето на она што другите форми на телеком обложување тие имаат на ум.Факс машини?Хартиените чаши поврзани со string?Известувањето исто така, изјави дека обложување фирми не можат да ги користат "слики или резултатите од меѓународниот коњ и куче трки како основа за обложување бизнис во Виетнам." Виетнам има некои домашни racetracks, за која велика БРИТАНИЈА фирма Sportech погоди договор минатиот декември да обезбеди обложување технологија, но одлуката е јазик сугерира pooling ликвидност со меѓународните оператори не се во картички.Информации содржани нема нови информации во врска со oft-одложен ветување да се релаксираат ограничувањата на Виетнамски казина да им биде дозволено да се признае локалните жители.СРЕБРО БРЕГОТ БАРА ЕКСПОНЕНЦИЈАЛНА ТАБЕЛА ИГРА ЕКСПАНЗИЈА во Меѓувреме, Сребро Брегот казино – aka Круната Меѓународни Клуб – во Da Nang побара владата да дозволите тоа да драматично ја прошири својата број на игри маси.Имотот се отвори во 2010 година со само осум маси, и го доби својот стави на запалената rapped во 2014 година кога службените лица ќе бидат откриени имаше тајно се прошири овој број 15 како не ќе плаќаат данок на коцкање добивки.
На средбата со владините претставници на оваа недела, Сребро Брегот е претседател Huynh Дуо Tho формално побара дека имотот ќе им биде дозволено да работат 80-100 дополнителни табели.Бизнис со Кинески VIP коцкари е, наводно, во подем, и ако табела барање е готово, Huynh тврдеше владата, застана да се соберат дополнителни $136m во годишните даночни плаќања како ќе се плаќаат даноци на коцкање добивки. Vietnamnet се изјасниле дека владата одговор беше дека барањето ќе се смета само по нацрт-одлуката за коцкање беше финализиран.Па како и секој друг, Сребро Брегот мора да почека да види колку гасена владата има намера да го намали двата оператори и коцкари.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се плати за онлајн коцкањето.