њу џерси спортски игри на даночните приходи

ѕвезда казино бризбејн отворање датум

Океанот Casino Resort помина подобро од осум други казина во Атлантик Сити во текот на пандемија-stricken 2020 година.Финансиските статистички податоци објавени од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) откриваат дека Океанот успеа да се претвори во речиси $21.9 милиони евра бруто оперативна добивка за 2020 година. Тоа е до $6.7 милиони денари на 2019 за Boardwalk казино е крајна линија.Бруто оперативна добивка одразува заработка пред камати, даноци, амортизација, амортизација, како и други разни предмети на казино е билансот на успех.Тоа е широко прифатена мерка за профитабилност во Атлантик Сити индустријата за игри њу џерси спортски игри на даночните приходи. "И покрај 2020 година е невообичаени предизвици, Океанот покажа продолжение раст," Тери Glebocki, Океанот е извршен ДИРЕКТОР, се вели во соопштението на Асошиетед Прес.Благодарение на нашиот тим е напорна работа и определба во месеци пред и по нашата привремено затворање поради глобалната пандемија, Океанот имал успешна година.Како ограничувања леснотија и ние повторно отворање на дополнителни области од нашиот бизнис, јас сум оптимист дека ќе продолжат да ја видите игри раст во текот 2021," таа заклучува.Океанот објавен претходно овој месец, дека Ilitch Стопанства, матична организација на Малиот Цезар пица синџир, кој исто така поседува MotorCity Казино Хотел во Детроит, е стекнување на 50% удел во Атлантик Сити сопственост.И покрај тоа што се принудени да се затвори својата одморалиште операции од средината на Март, преку почетокот на јули, Атлантик Сити е девет казина успеа во голема мера да останат профитабилни, иако во многу помал простор отколку во 2019. Седум од девет тули и малтер казина се во црно во 2020 година њу џерси данок коцкање добивки.
Само Летувалишта и Bally е се во црвено.Близнаци Река во Светот Стопанства — сега ребрендиран како Bally е Corporation — заврши својата стекнување на одморалиште од Цезар Забава и VICI Својства минатиот ноември.По Океанот, Tropicana беше втор во 2020 бруто оперативна добивка во $18.7 милиони евра.Златна Грутка поставени трети во $10.9 милиони евра.Во комбинација, на девет Атлантик Сити казина, заедно со нивните интернет игри лица, изјавија бруто оперативен профит од $117.5 милиони евра.Додека тоа е еден 80.2 проценти од година-over-година, пад, со оглед на COVID-19 околности, многумина ќе сметаат дека треба да победи.Тековните rollout на вакцини има многу игри аналитичари и директори полни со оптимизам за месеците што следат.Џејмс Plousis, стол на Њу Џерси Казино Контрола Комисијата, вели Атлантик Сити казина се веќе докажани на посетителите кои тие може да се чувствуваат безбедно доаѓа до океан однапред игри градот.Преку одговорни за управување, казина се покажа дека во-лице игри може да се случи безбедно," Plousis рече њу џерси спортски коцкање даночна стапка. "Како туристи се врати на брегот, што може да го имаат секој доверба Атлантик Сити е безбедно за лето." Заработка посетител доверба е клучен во враќање на патниците да Атлантик Сити.На DGE извештаи дека 15,105 казино хотел соби беа ангажирани по стапка од само 61.7% во 2020 година ѕвезда казино бризбејн отворање датум. На степенот на населеност во последните три месеци беше 46.3 проценти, како ладна temps и тековните ограничувања чуваат многу дома. ѕвезда казино бризбејн телефонски број.