кој е сопственик на блек џек јахта

како да се направи пари во големи риби казино

McCarran Меѓународниот Аеродром служел повеќе патници во 2017 од било која друга година во своето речиси седум деценија историја.На Кларк Каунти Одделот за Воздухопловство извештаи на оваа недела дека Лас Вегас аеродром поздрави 48.5 милиони пристигнување и заминување на патници минатата година, врвот на претходната сите времиња рекорд на 47.7 милиони патници поставено пред една деценија во 2007 година. На 48.5 милиони волумен означува 2.2 проценти добивка од 2016 година, кога на аеродром сместени 47.4 милиони патници.Одделот за Воздухопловство Директор Рузмарин Vassiliadis, рече во изјава дека аеродромот "е речиси $30 милијарди економски моторот и нашите патникот броеви послужи како индикатор на економското здравје и благосостојба на Јужниот дел на Невада." За Невада казина, зголемување на воздухот патници нели нужно слични добивки на игри на подот.Иако Кларк Каунти казина се до 2,4% преку ноември 2017 (декември приходи сеуште не се открива), на Лента, игри е до само 1,5 проценти.И тие бројки може малку пад како игри претрпе во непосредна месеци од 1 октомври Лас Вегас снимање.Лента видов игри приход опаѓа повеќе од шест проценти и во октомври и ноември.Игри и угостителство експерти не се чувствуваат Mandalay Bay снимањето ќе имаат долгорочно влијание на Лас Вегас туризам кој е сопственик на блек џек јахта.

McCarran Меѓународниот Аеродром податоците за декември може да докаже дека верување.Повеќе од 3.8 милиони патници дојде преку McCarran минатиот месец, што претставува 3,3 проценти добивка од 2016 година. Домашните посетители се зголеми скоро три проценти, додека меѓународниот патнички сообраќај зголеми за 5.4%.Вториот е важно, како што некои казино директори, вклучувајќи Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora, изрази загриженост дека Азиските демографијата може да се држат настрана од Лас Вегас за неколку месеци надвор од почитување на 58 животи загубени.Наместо тоа, McCarran ограничени исклучи својот рекорд година со силна декември како да се направи пари во blackjack. "Тоа е секогаш возбудлив да се види снимање броеви, но мислам дека ова е прилично посебен за целата наша заедница," Vassiliadis изјави како да се направи пари коцкање онлајн reddit.
"Овој нов рекорд е јасен знак на закрепнување, и тоа покажува дека жалбата на Лас Вегас, останува силен." Југозападниот бил одговорен за повеќето патници со 18 милиони евра.Американската беше следен во 4.6 милиони евра.Додека воздухот не патуваат во и надвор од Лас Вегас поставена е нова високо, целокупната посетител волумен не.Претходно овој месец, Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган пријавени 42.2 милиони луѓе ventured да Лас Вегас минатата година, само пропуштаа на 2016 година рекорд на 42.9 милиони посетители.Морган Стенли предвидува Лас Вегас игри приходи ќе се зголеми во текот на следните неколку години, но само по стапка во ниски еден цифри.Сепак, тоа не значи приход за казино оператори ќе го имитираат како lethargic раст.Според неодамна претстави Невада Игри Апстракт, Ленти казина видов нето-приходи пренапони 191.4 проценти меѓу 1 јули 2016 година, и 30 јуни 2017 како да се направи пари во големи риби казино. Во извештајот се зема во предвид не само игри приходи, но хотел вработување и стапки, храна и пијалаци за продажба, забава приходи, и повеќе.Зголемување на соба вработување и просечната ноќните стапки поткрепен приходите скок, со Кларк Каунти казино места продажба $5.76 милијарди долари на ноќи во текот на временската рамка..