сопствени направени покер маси за продажба

е havasu слетување казино се отвори

Пенсилванија е на распоред за да се започне својата онлајн игри на пазарот пред крајот на годината.Тоа е последната од извршниот директор на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB), Кевин О'Toole, кои реков Куќата буџет слух кои апликации за лиценцирање ќе почнат следниот месец, како што се очекуваше.Државата почна да прифаќа апликации за секојдневна фантазија спортски лиценци минатата недела.Пенсилванија стана четвртата држава да ја легализира онлајн коцкање кога пратениците поминаа H 271 во октомври минатата година, но до сега регулаторот не се предвидени рокови за нејзиното лансирање.О'Toole кажано буџетот слушнале дека неговата организација беше во процес на изготвување на поставување на привремен прописи за претстојниот на пазарот, но не елаборираат понатаму.Некои од пофините поенти на овие прописи остануваат мистерија.Она што ние го знаеме е дека во 13 подетално ќе се издадени вкупно – по еден за секој од државата казина – кои ќе бидат поделени во под-лиценци за секој онлајн игри на производот: неговото место, маса игри, и покер.Секој производ лиценца ќе чини $4 милиони евра, или $10 милиони евра за сите три.Но, тоа е уште јасно како многу кожи ќе биде дозволено и по лиценца, на пример, и тоа е прашање кое е поделба засегнати страни.Кожите се во суштина пред крајот на гејминг платформа која овозможи повеќе, поинаку брендирани сајтови да го користите истиот игри на среќа софтвер сопствени направени покер маси за продажба.

Parx Казино, која ќе бидат вклучени и во иднина пазарот преку партнерство со GAN, напиша на PGCB минатиот месец за да побара кожи се ограничени на еден по добивање на индивидуална дозвола и дека сите брендирање треба да помисли дека на земјата-врз основа казино, наместо својот трети лица технологија партнер сопствени направени покер масата австралија. Parx адвокати рече дека сценарио, каде што земјата-врз основа на стекнувачот може да има неограничен број на кожи со неограничен провајдерите на софтвер ќе се создаде "sublicensing режим што во суштина трансфери лиценцирање орган од PGCB на Носителот на Сертификатот." Во одговор на Parx писмо, 888 извршен ДИРЕКТОР Itai Frieberger напиша на регулаторот да се нагласи дека повеќе кожи, се клучни за здрава пазарот сопствени направени покер маси велика британија. "Од повеќе брендови ќе бидат поврзани со еден носител (за разлика од овозможувајќи им онлајн оператори со оние брендови да се направи независна нуди да играчи во државата), диверзифицирано нуди поддржани од страна на дополнителни маркетинг поминуваат и се поврзани со реномирани брендови ќе се зголеми вкупниот профит за licensees и вкупниот обем на интернет игри на пазарот", рече Freiberger е havasu слетување казино се отвори. 888 е само услуги се активни во сите три регулирани НИ јурисдикции (Невада, Њу Џерси, и Делавер), и работи само на НАС меѓудржавни покер мрежа. е хард рок покер соба се отвори.