ние ко па казино ресторани

isle казино waterloo воден парк

Ли Дејви се погледне назад на многу тивок недела во покер да ви донесе вести од три многу познати покер играчи се вика Даниел и Канадски ајкула кои зеде залак од опозицијата за мелодија на $1m лигњи.За жал, немам зајаци да се повлече од мојот задник.Тоа е Божиќ, па дури и во светот на покер сака да земе одмор.Па вест е штури, но сепак вкусен доволно за да си го цица неколку парчиња месо исклучување на старите sacrum.Годината завршува во предвидливи мода: со Дан Colman глуми во улога на главниот наслов.Прекрасен, маестрално, исклучете кој ја освои $22m во живо на турнирот заработка, накурчени поголемиот дел од светот е покер медиуми, и повика на Фил Hellmuth на 'курва,' очекувано врвот на секого Играч на Годината (POY) рангирање.Човекот со Cluedoesque псевдонимот на врвот на POY рангирање на Глобалните Покер Индекс (GPI), CardPlayer и БЛЕФ, благодарение на неговиот светски рекорд кршење годишен период, четири големи титули и еден вид на конзистентност ќе гледаат само на најдобар северна сок.Друг Даниел Правила на Онлајн Светот Од една Даниел кои не сакале да зборуваат за медиумите, за друг, кој ќе одговори на секое прашање што ќе се стави на него.Даниел 'Jungleman' Cates е крунисан за повеќето умешен онлајн готовина игра играч на годината, по одземање $3,437,039 во добивка од табелите на PokerStars и Full Tilt. Cates покажа на светот дека разузнавање заедно со напорната работа е клучот за успехот.Тој беше најлесен најпрометните на Топ 10 најголемата онлајн победници на годината, играње над 150k раце во претходните 12 месеци, и во август, тој го надмина $10m знак за сите времиња онлајн готовина игра добивки на Full Tilt. No Limit Hold ' em (NLHE) останува својот леб и путер, иако тој се уште е победник во Тенџере се Ограничи Omaha (PLO) и на 8-Играта акција ние ко па казино ресторани.
Cates, исто така, имаше фантастична година играње во валкани картичка соби со повеќе од $2.5 m во живо на турнирот приходи, вклучувајќи второпласираниот заврши до Ден Colman во €100k Европската Покер Турнеја (EPT) Гранд Финалниот Супер High Roller во Монте Карло, и победа во Светот Покер Турнеја (WPT) Alpha8 настан во Јоханесбург.Даниел Третиот третиот Даниел да ја погоди вести оваа недела е најпознатата на три ние ко па казино отворање. Daniel Negreanu исполнет неговото време, далеку од покер со пишување за тоа.Дете Покер churned од четири блог постови, во текот на прославата период, кои опфаќаат теми како што се мулти-влез турнири, WSOP buy-in-и гаранции, и ѕиркаат во својата 2015 покер цели.Ако не можете да се assed читање на сите четири од нив, тогаш дозволете ми да ви даде карпа белешки.Во неговиот прв блог пост Negreanu сака да се запре обвинуваат на WPT за хостинг толку многу мулти-влез турнири, и наместо да сфатат дека тоа е комплицирана комбинација на наоѓање на правото формула која е угодно на играчи, местото на одржување и организатори.Блог постови број два и три најде на Канадскиот на согласува со одлуките на одлуки на Светската Серија на Покер (WSOP) ние ко па покер турнири. Negreanu не е фан на $10m Гаранција – наместо да претпочита еден рамниот плати структура и верува дека $500 купи-во случај наречена: The Colossus, е преземање на некои од престиж далеку од победа нараквица.Претпоставувам дека ќе ја чувствуваме на ист начин, ако јас во сопственост на шест од нив и не се игра покер турнир за пари, бидејќи јас го снема места да скривам работи.Конечниот блог пост беше неговиот 2015 Годишен Покер Цели.Тоа е прилично многу исти како и минатата година со вообичаените бараж на мерки се одвива како што е победа три WSOP нараквици, злоупотребат за $2m, и завршува годината во топ 10 на важни POY вта.Грифин Benger На Голема Бела Ајкула Не ќе се види На Ајкула Кафез?Знаеш...дека програмата во која се наведени на страна каде добар-потрага птица од Финска направени магаре од Рони Bardah.Добро, Грифин Benger освои најголем freeroll од својот живот по тепање на поранешниот Англија рагби капетан Мајк Tindall, во главите-up акција, да се земе милиони долари првата награда isle казино waterloo воден парк. Benger е позитивен доказ дека ако работат напорно доволно во вашата игра, и да си одат надвор од вашиот начин да им помогне на медиумите кога игра во настани организирани од страна на PokerStars, ќе ја добиете вашата шанса да блесне – и сјај тој не isle казино waterloo спортско обложување. Benger е сега еден милион долари побогати, и сателити за втората серија на Ајкула Кафез се веќе работи на PokerStars.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre isle казино waterloo еден клуб.