италијански ресторани во mohegan сонцето казино

lucky8 казино без депозит бонус кодови

Иноватори да се приклучите во пет-годишен договор да се прошири глобалната достапност на податоци на шпанскиот фудбалски натпревари Во договор дизајниран за да се прошири достапноста на податоци од еден на светот е највисок профил фудбалски лиги, и LaLiga Изврши Група денес го најави создавањето на LaLiga Официјални Податоци Центар.Заедно предводена од Вршат и LaLiga, новосоздадената LaLiga Официјални Податоци Центар ќе биде одговорно за обезбедување на LaLiga зголемува употребата на официјален натпревар податоци низ повеќе сектори и канали.

LaLiga ќе се користат Изврши е спортски собирање на податоци, дистрибуција и commercialisation експертиза во медиумите, професионална анализа и обложување сектори, преку Изведување е Opta и RunningBall податоци брендови.Пет-годишен договор започнува со 2017/18 сезона.Се изврши CCO Jacopo Tonoli рече: "Ние сме среќни да се прошириме нашиот однос со еден од светските повеќето возбудлива фудбалски лиги.Иновативни партнерство ќе се види ни работат со La Liga да се овозможи на најдобар квалитет на спортски податоци на глобално ниво, низ повеќе сектори и канали.Тоа дава LaLiga контрола над нивните податоци права, со целосен пристап до пазарот-водечка индустрија експертиза и продажна мрежа на Изведување.Ние сме возбудени за да биде во можност за да додадете LaLiga на нашите официјални податоци права портфолио." "Овој договор се продлабочува врската помеѓу LaLiga и Изврши, два иновативни брендови", рече Melcior Soler, директор на аудиовизуелни во LaLiga италијански ресторани во mohegan сонцето казино. "На LaLiga Официјални Податоци Центар ќе ни овозможи да ја подобри испораката на конкуренцијата податоци низ светот преку внатрешните и надворешните канали, искористување на Извршување е дистрибуција и комерцијална стигне и искуство." Партнерството ќе им овозможи на LaLiga за да се олесни иновацијата низ емитува графика и производство workflows, развивање на дигитални податоци visualisations, фантазија и игри концепти, како и поддршка на посветеност на податоци уредувачката и перформансите analytics италијански ресторани во црвена карпа казино. Opta, водечки светски провајдер на телевизија, детални спортски податоци, ќе се обезбеди точни и гранули натпревар податоци за напојување на различни LaLiga канали, вклучувајќи преноси.На Opta тим на податоци научници и уредувачката експерти ќе продолжи да експериментираат со во-игра на податоци, развој на нова метрика за да се нудат уште поголема фан ангажман можности, benefitting лига и клубот дигитални и социјални својства, создавање на средства за LaLiga комерцијални партнери за да се поврзете со фановите ширум светот.Овој договор се проширува на партнерство помеѓу Opta и LaLiga да се обезбеди најдобрите eventing податоци за тренинг цели за да се LaLiga Сантандер на LaLiga 123 тимови преку LaLiga Mediacoach tools.Од гледна точка на bookmakers, ова партнерство ќе се обезбеди ексклузивни официјална акредитација за RunningBall мрежа на многу искусни и квалификувани извидници, во секој стадион.Ова ќе им овозможи на RunningBall да се соберат и да го дистрибуира најбрз, повеќето сигурен шпански податоци на власт супериорен live обложување искуства за светски bookmakers.Вршење е Интегритет Операции тим ќе го поддржи LaLiga во својот иновативен пристап кон превенција на натпреварот манипулација и обложување измама преку следење и интелигенција.Партнерството ги опфаќа следните натпревари организирани од страна на LaLiga и шпанската Федерација: Liga Сантандер, Liga 1/2/3, Copa del Rey, Supercopa де Шпанија, Втора Дивизија Б, и шпански на Жените на Шампионите.За медиумите информации, ве молиме контактирајте: Sarah Butler, се Изврши Група ПР Менаџер: [email protected] Joris Evers, LaLiga Шеф за Комуникации Службеник: [email protected] За Вршење Група: Изведување на е водечки дигитални спортски содржини и медиуми група.Нашата мисија е да го поврзете светот на спортот со доставување на некои од најбрз, повеќето детални и повеќето ангажирање на содржината, менаџирање на мрежата на целосно во сопственост на глобалниот медиумски брендови и доставување на премиум спортски содржини директно на навивачите.Вршење на работи со големи глобалните носители на права, како што се WTA, ФИБА и МАК да се создаде долгорочна, транспарентни комерцијални врски кои помагаат да расте глобалната публика, и, на крајот, во полза на долгорочен добро на спортот.Се изврши неодамна го промовира својот живо спортски на услуга за стриминг, DAZN, во Германија, Австрија, Швајцарија, Јапонија и Канада.За LaLiga Основана во 1984 година, LaLiga (Liga de Fútbol Profesional) е спорт друштвото се состои од 42 тимови кои ја сочинуваат првата и втората поделба на професионален фудбал во Шпанија. LaLiga, со седиште во Мадрид, е одговорен за LaLiga Сантандер и LaLiga 123 лиги и телевизиската продукција, која во сезоната 2016/2017 достигна повеќе од 2,5 милијарди луѓе на глобално ниво среќа"s steakhouse нијагарините водопади казино. LaLiga исто така управува LaLiga Feminina, шпанската женска конкуренција.Здружението, исто така, има активна викимедија и е единствениот свет е само професионален фудбалски лигата со лига на интелектуално соочат со предизвикот фудбалери: LaLiga Вистински.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre lucky8 казино без депозит бонус кодови.