Isle казино waterloo еден клуб

апликацијата pmu покер ne fonctionne pas

Алабама Државата Сен.

Del Марш е коцкање и лотарија, бил е исклучување на табелата како можно решение за државниот буџет недостаток.Марш најави дека тој нема да им помогнам на националната коцкање и лотарија, бил за време на законодавната власт е втората посебна седница, како Gov isle казино waterloo еден клуб. Роберт Бентли нарекува сметка на одвраќање за законодавците се обидува да го реши буџет недостаток.Преземање на коцкање надвор од сликата остава на Законодавството со три избори: намалување Општиот Фонд одделенија, за да се зголеми даноците, или shift за приходи од Образование Доверба Фонд апликацијата покер en ligne avec amis. "Јас не одам за да се воведе игри сметка, бидејќи гувернерот се чини дека сакаат да го користат како изговор, и јас не одам да му даде еден", рече Марш.Марш, исто така, рече дека тој сепак ќе се одлучи дали тој ќе reintroduce неговиот коцкање законодавство во текот на следната редовна седница која ќе почне во февруари.Марш е коцкање законот, кој може да го отвори патот за лотарија и табела игри во Алабама беше воведен за време на редовна седницата заврши во јуни.Извештај од Auburn University-Монтгомери, кој беше назначен од страна на Марш канцеларија, рече план ќе се подигне $400 милиони евра годишно – $330 милиони денари од кои од лотарија – во прилог на создавање на 11,000 работни места во казина низ државата.Во меѓувреме, уште еден Републикански сенатор, Павле Sanford, рече дека тој ќе се воведе лотарија-само сметка, да се создаде Алабама Периодични Приходи Фонд, кој ќе оди на државната Образование Доверба Фонд и Општиот Фонд.Планот, исто така, ќе се користи утврдени мулти-држава лотарија игри да се спаси трошоци за подигнување и маркетинг.Тоа е сосед држава Тенеси, која лотарија, има објавено рекорд на продажба за 11-ти последователен година.Тенеси Образование Лотарија Corporation објави 4.1% се зголеми на $1.475 б во вкупната продажба за период од 1 јули, 2014 година, преку 30 јуни, 2015 година апликација за мобилни казино en ligne. Неодамнешните фискална година резултираше во учество на $347.7 m за сите програми за образование финансиран од страна на лотарија.Вкупно Лотарија финансирање за образование на сродни програми во Тенеси—вклучувајќи ги и средства кои се користат за стипендии, грантови, и после-училишните програми—сега надминува $3.4 б од продажбата на билети започна во јануари 2004 година. "Има многу луѓе кои сакаат можност да се купи лотарија билети без преминување на државната линија," Sanford рече апликацијата pmu покер ne fonctionne pas.

"Тие сакаат да се види на пари се користи тука во држава [Алабама]." На второто вонредно заседание се очекува да биде повикан во следните две недели.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre четири цареви казино и слотови велигденски јајца.