она што на времето не блек џек пица отвори

tunica мисисипи злато штрајк казино

ние мислиме дека тоа е можеби укажува на повеќе проактивен пристап за управување со гејминг индустријата под рекреација на Макао Економија и Финансии Секретар (Г-дин Ангажирање Leong [Vai Tac]) и неодамна назначен за нов шеф на DICJ (Г-дин Паоло Мартинс Чан)," рече белешка од аналитичар Грант Govertsen. Г-дин Чан беше, до неодамна, помошник јавен обвинител-генерал во Макао, и неговиот правен позадина се гледа како стратешки како DICJ се обидува да го оптимизирате игри прописи, како дел од среднорочен преглед, како и се обиде и да се движите низ тековната криза", додава Г-дин Govertsen.e мислеше прво на новиот директор на локалните казино регулаторот, Игри на Инспекциски надзор и Координација Биро – познат по своите португалски acronym DICJ; второ, да планови објавен од страна на Г-дин Leong минатата година – и повторена од страна на Г-дин Чан кога тој го зема својот пост на 1 декември – да се прават промени на регулаторниот систем за junkets во градот казино индустријата; и трето на владата овластена ревизија во извршувањето на градот шест тековната казино оператори, некои од наодите од кои се очекува да бидат јавно објавени на почетокот од оваа година.nion Игри Хартии од вредност Азија додале во својот петок answer: ___________________________ note: "Ние продолжуваме да веруваме дека ВИП [игри] ќе се соочи со уште посилно 2016 година од 2015 и во моментов се прогнозирање на ВИП GGR пад од 12 проценти.Нашите проценки се присетат продолжение на побарувачката на слабост, која, најверојатно, ќе бидат нагласени со притисоци на регулаторната фронт (e.г.пушењето забрана, засили junket усогласеност) и на оперативните фронт (ликвидност)." р Govertsen беше повеќе оптимист околу изгледите во 2016 година за маса-пазар коцкање во Макао она што на времето не блек џек пица отвори. Маса ќе продолжи да го надмине VIP оди напред кога веќе го покажа стабилизација во текот на последните два квартали.Најголемата прашалник останува дали нова понуда ќе биде доволно да ги примами клиентите да се врати на Макао и да се откажат од трошењето за рекреација и забава долари во други места како што се Јапонија и [Јужна] Кореја", рече Унија Игри Хартии од вредност Азија аналитичар.забелешка во неделата од Дојче Банка за Хартии од вредност Ад, се однесуваа веројатно влијание на Макао пазарот во првиот квартал 2016 на Студиото Град, игри одморалиште 60% во сопственост на Melco Круна Забава Ltd, и која се отвори на 27 октомври.
Под претпоставка ограничен пораст на агрегатната побарувачка од Студиото Градот и забрана непредвидени пресврт во пазар, ние веруваме во првиот квартал 2016 година е подготвен да ја започнете годината со средна до висока тинејџерите година на година се намалува.Ако бевме да се кандидира го оценувате [екстраполираме] САД$74.3 милиони просечен дневен за годината што ќе значат 2016 година GGR на US$27.2 милијарди долари, надолу 5.9 проценти од година на година", изјави Дојче Банка аналитичари Карло Santarelli и Дени Valoy.ells Фарго Хартии од вредност Ад, рече во белешка на декември 31 дека го видов голем број на макроекономски прашања за Кина, кои би можеле да создадат headwinds за Макао игри во 2016 година она што на времето не блу чип казино се отвори. Кинески корпоративни defaults се очекува да се зголеми во 2016 година, [и] Кина е валута девалвација, најверојатно, ќе биде постепено," истакна посредување.забелешка во почетокот на декември од брокерски Daiwa Хартии од вредност Group Inc рече најверојатно натамошно намалување на вредноста на Кина е валута во однос на U tunica мисисипи казино одмор пакети. долар во текот на 2016 година ќе додадете на предизвиците за Макао казино индустријата.acau казина претежно denominate влогови во Хонг Конг долари, валута фиксиран за U. долар. tunica мисисипи злато штрајк казино.