казино сан хуан puerto rico

слот за онлајн бонус 200 ди depan

На wake-up call за државата политичар Scavello?Pennsylvanian државата Претставник Марио Scavello направи наслови минатата недела, кога тој даде известување за својата намера да се воведе законот на државата criminalising играчите кои користат онлајн покер и казино веб-сајтови да се коцка (види го претходниот InfoPowa извештај), но Google Анкета-напојува студија на 500 возрасни Pennsylvanians оваа недела може да му даде пауза за размислување.Спроведени од страна на независни покер информации сајт Онлајн Покер Извештај, snap анкета прашавме Пенсилванија играчи јасна прашање: "ПА Државата Rep казино сан хуан puerto rico. Марио Scavello сака да се направи игра онлајн покер е кривично дело казниво со затвор време.Ги поддржувате или се противат на својата позиција?" Поголемиот број на младите и постарите испитаници (82.2 проценти) одговориле дека тие се противат Scavello е предложена мерка, со само 17.8 проценти поддршка на таквиот потег.Ако Scavello е успешна во воведување и донесување на предлог-законот, што го прави коцкање на интернет казино или покер сајтови прекршочна, тој ќе биде усогласувањето на неговата држава со draconian пристап до онлајн коцкање усвоени од страна на Државата Вашингтон – единствената држава да имаат конкретни закони за своите книги, директно ги напаѓаат своите жители за онлајн коцкање.Да видиме целосна резултати и демографијата на OPR анкета тука: Повеќе од 80% Од Pennsylvanians Отфрли Предлогот да се Инкриминираат Онлајн Покер Игра Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година слот за онлајн bisa депозит преку pulsa.
Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] слот за онлајн бонус 100 ди depan.