светот покер турнеја покер масата

како аса работа во покер

Во Лас Вегас милијардер и бизнисмен Фил Ruffin (на сликата) е наводно еден чекор поблиску до завршувањето на неговиот $825 милиони стекнување на Циркус Циркус Лас Вегас сопственост, откако ќе бидат одобрени за лиценца од страна на Невада Игри Комисија.Според четврток извештај од Лас Вегас Преглед-Списанието, весникот, на 84-годишниот потпиша наем-врати се справи со MGM Места Меѓународниот во октомври, што се должи да го види купување на 3,700-соба место се наоѓа по должината на северниот крај на Лас Вегас Лента однапред на воспоставување на серија на реновирања и expansions.Голема инвестиција: весникот изјавиле дека Ruffin купи сега веќе срушен Нова Граница Хотел и Казино во 1998 година пред offloading сопственост на Дин Места Ограничен некои 19 години подоцна и е исто така одговорен за близина 2,884-соба Богатство Остров Лас Вегас место.Тексас-роден претприемач исто така поседува 200,000 sq ft Казино Мајами во Флорида и наводно објасни дека тој на крајот сака да се трошат дополнителни $11 милиони евра, па како да се изгради нов 2,000-седиште театар, за Циркус Циркус Лас Вегас светот покер турнеја покер масата.

Ruffin наводно им рекол на Невада Игри Комисија во четвртокот.. светот покер турнеја парите. "Ние сме целосно посветени на овој град.Јас не верувам дека Лента сопственост преживува и без театар." Идни планови: По завршувањето на договорот со MGM Места International, што се вели да бидат целосно финансирани, Ruffin наводно детални дека тој би сакал да се донесе стадион-стил игри областа на Лас Вегас место е 123,928 sq ft казино и да се трансформира својата RV парк во песок плажа, базен кој бран машина.Лас Вегас Преглед-Journal објави дека Ruffin кажано регулатори дека тој исто така има намера да го задржи имотот пет хектари Adventuredome забавен парк заедно со својот бифтек куќа ресторан, додека задржување на огромното мнозинство на работна сила.Покрај тоа, тој откри дека sportsbook внатре Циркус Циркус Лас Вегас е да се биде управувана од страна на Вилијам Хил НИ пост-продажба и дека тој е да се работи за да се донесе На Illusionists шоу од Cirque du Soleil до неговиот најнов стекнување.Прифатлива цел: и Покрај сето ова планираната инвестиција, Ruffin, наводно, изјавил дека тој сака Циркус Циркус Лас Вегас да остане како прифатлива Невада место и предвидува дека на крајот таа ќе се креда до годишен cashflows од околу $80 милиони евра како дигитални слот машини работа.
Ruffin изјави Невада Игри Комисија.. како аса работа во покер. "Ајде да се соочиме со тоа, тоа е готово крава за долго време.На земјиште, 102 хектари на Лента, е многу нечистотија и сметаме дека има огромна вредност.Многу повеќе отколку што многу луѓе мислат." како не ви престане да коцкање reddit.