атлантик сити казино reopening ажурирање

во покер не рамна победи и четири од еден вид

МАНИЛА, Филипини — Јапонски милијардер Kazuo Okada, обвинети од страна Дин Места Ltd.за изработка на неправилни исплати за Филипините коцкање регулатори, рече тој, ќе се "енергично" ги извршуваат неговите $2 милијарди казино проект во земјата атлантик сити казино reopening ажурирање.
"Имам намера да енергично продолжат мојот$2 милијарди евра инвестиции," во Филипини казино комплекс, Okada се вели во соопштението прочитајте понеделник до пратениците тука атлантик сити казино reopening датум. "Остатокот увери дека ќе бидете во можност да докаже дека сите од обвинувањата се неосновани и се лаги кои биле разнесени надвор од пропорција." Лас Вегас-базирани Дин Места има обвинети Okada на давање на повеќе од $110,000 во плаќањата и подароци на Филипини функционери, вклучувајќи ги и коцкање главен регулатор Cristino Naguiat.Универзална Забава, каде што Okada е претседател и е во сопственост на 20 проценти удел во Дин Установи, се вели во септември ќе се отвори казино и хотел во Манила до декември 2013.

Дин насилно откупен Универзал удел во Февруари. 19 и нејзините Macau единица отфрлени Okada од нејзиниот одбор за своето "неприфатливо однесување" во петокот.Филипините Претседателот Бенињо Акино, исто така, нареди сонда во прашање и изјави дека кабинетот, комитетот ќе ги испита Naguiat, кој наводно ги доби бесплатно хотелско сместување преку Okada.Универзална Забава е таргетирање $3.5 милијарди долари во продажба од Филипините проектот во првата година од работењето, Okada, 69, се вели во септември во покер не рамна победи три од вид. Okada е проект е дел од казино и рекреација комплекс, развиени од страна на државата во сопственост на Филипините Забавен & Игри Корп познат како Забава Градот. Okada е еден од четирите програмери кои нема дозвола да работат и да се инвестира во тој комплекс. "Јас сум длабоко remorseful за тоа како на борба успеа да besmirch оваа земја углед," Okada рече, извинува за влечење на Филипини во "лични" контроверзии меѓу него и Стив Wynn, претседател и главен извршен директор на U во покер не рамна победи и четири од еден вид.
казино оператор.Изјавата беше прочитана од Masahiro Terada, претседателот на Тигар Одморалишта, Рекреација и Забава, на Филипините одделение на Universal. Okada имаше вети дека ќе преземе правни мерки против наводи.Филипини планови да се разгледа улогата на Филипините Забавен & Игри како дел од својата истрага за наводното плаќања, Акино е портпарол Едвин Lacierda изјави на новинарите во понеделник.Филипините Забавен е и казино оператор и регулатор во покер не рамна победи права. Naguiat минатата недела рече дека и тој има направено "ништо несоодветни" и рече дека наводите беа "срамота, политички мотивирани и невистинити." Naguiat на конгресот рочиште во понеделникот повторно негираше злодело и се нарекува себеси на жртва на "boardroom војна"..