она што не слот назад дали

казино слот за придружник

На денот на велика БРИТАНИЈА обложување индустрија конечно беше принуден да се проголта драстични капа на максималниот удели на фиксна-шансите обложување терминали (FOBTs), неколку нови игри се појави во bookmakers продавници горе и долу на земјата — што еден политичар брендирани "FOBTs од задната врата." Минатата недела во велика БРИТАНИЈА Игри Комисија напиша на оператори предупредување нив да не се обидуваат да ги заобиколат реформи да FOBTs — кој стапи во сила на понеделник — со други игри, кои може да се играат за високо-удели.Во вторникот, медиумите обвини прави токму тоа.Нови производи се појави во текот на ноќта во bookmakers' продавници кои нудат рулет-стил игри — не преку видео терминали, но преку обложување лизга и на ТВ екраните она што не слот назад дали. Bookies предупредуваат дека сечење максимална удели на FOBTs од £100 ($130) за да £2 ($2.60) ќе decimate на мало обложување индустрија и рече дека тоа ќе мора да се најдат нови стратегии за да се задржи тоа се случува она што не слот придружник не. Betfred започна една игра наречена Виртуелен Велосипедизам, која им овозможува на bettors да одберете броеви на обложување се лизга со графички поставена сличен со дизајнот на рулет маса.Броеви кои одговараат на деловите на анимирана велосипедизам песна на ТВ екранот, со виртуелната велосипедисти преземање на местото на рулет топката. The Guardian нагласува дека максималната удели на оваа игра се £500 ($652) — "пет пати што е можно на FOBT игри, кои се сега забрани" — иако FOBTs дозволено коцкари да се потенцијално изгуби £100 секои 20 секунди.Оваа игра е многу побавно.
Paddy Power верзија е "Pick 'n' 36" — кои, исто така, вклучува обложување лизга и рулет-стил на игра.Максимална прашање е £100 и тркалото се врти на секои три минути она што не слот придружник направи. "Ние сме свесни за овие производи и ние се испитуваат", вели портпарол на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија. "Ние сме биле исклучително јасни во врска со нашите очекувања во однос на тоа како оператори треба да го имплементира план за намалување на .. казино слот за придружник. Каде што можеме да видиме бизниси кои не успеваат да се однесуваат одговорно, како одговор на прашање намалување ние ќе не двоумете се да се повлече во." Но spokespeople за обложување оператори рече дека "over-the-counter" игри се целосно во согласност со новите правила, кои се однесуваат само за обложување преку коцкање терминали.Игри вклучуваат пополнување на обложување се лизга, како што би направиле ако сте биле обложување на коњ или на исходот на некој спортски настан опис на работните места. "Облози за сите овие производи треба да бидат пополнети на обложување се лизга и предаден на шалтер, каде што нашите вработените можат да комуницираат со клиенти, како тие го прават тоа," претставник за Betfred изјави За Guardian казино слот бонус без депозит. "Овие не се машина игри, но над-the-counter облози." Вилијам Хил, кој е trialling слична игра наречена "Wonderball," изјави дека компанијата е посветена на играчот заштита и дека сите нови производи "само ќе биде лансирана по целосен ангажман со регулаторот." казино слот за придружник и вработување на филипини.