казино слот за придружник

казино слот за придружник и вработување на филипини

Спортски обложување на услуги Kambi груп плц дополнително вградени себе во Њујорк од страна на слетување договор со Seneca Игри Корп да се кандидира на sportsbooks за племето три казина во Empire State.Договорот, најави минатата недела, се уште бара регулаторно одобрување.Тоа ќе овозможи Европската унија-базирана компанија за управување со тули и малтер sportsbooks на Seneca Нијагарините Одморалиште и Казино во Нијагарините Водопади, Seneca Бивол Крик Казино во Бафало, и Seneca Alleghany Одморалиште и Казино во Salamanca.Во соопштението, Kambi не ги откријат должината на престојот, нарекувајќи го само "долгорочно партнерство." "Централен фактор зад Seneca одлука да партнер со нас ни беше јасно репутација за висок квалитет на испорака во НАС како држави се продолжи отвори", рече тој казино слот за придружник. "Имаме постигнато импресивна серија на пазарот firsts со нашите партнери во НАС, вклучувајќи го во Пенсилванија и Њу Џерси." Kambi, исто така, служи како процесор за Раш Улица Игри и преработки од Њујорк е првиот спортски влог на Реките Казино и да се Впуштат во Schenectady почетокот на оваа година.Покрај Реки, Њујорк други три-држава лиценцирани северот на државата казина, Tioga Падови, дел Лаго Одморалиште, и Установи Светот Catskills, исто така, нудат продажба на мало спортски обложувања.Покрај тоа, Oneida Нацијата казина во државата нудат спортски обложувања.Уште племенски казино во државата, Akwesasne Mohawk Casino Resort, планира да започне со продажба на мало sportsbook во блиска иднина.Договорот, исто така, вклучува националната мобилни обложување еднаш дека е правен во Њујорк.Напори на државата законодавната власт, кои не успеаја да направи напредок на тоа прашање, со Gov опис на работните места. Андреј Cuomo притисок за избирачите да одлучи прашањето на референдум.Но Meltzer верува дека тоа е само прашање на време пред тоа се случува, и дека Kambi ќе бидат подготвени да одат кога тоа се прави.Интерес и ангажман се јасно таму, особено со толку многу луѓе од Њујорк во моментов патување во текот на Њу Џерси граница да ги пласираат своите облози", рече тој.Со Seneca Игри, Kambi сега има односи со три од Њујорк седум спортови обложување оператори, и племенски и државата-лиценцирани.Покрај Реки, Kambi е, исто така, операторот за DraftKings, која работи del Лаго е sportsbook.Сепак, Meltzer не верувам дека има одреден број на односите Kambi треба да се има во место, со цел да се натпреваруваат за клиенти, откако Њујорк ја отвора вратата за онлајн апликации казино слот бонус без депозит. "Она што е од клучно значење е да се има право партнери и скалабилност да се испорача, додаде тој." "Ние сме убедени имаме во Њујорк." Договорот со Seneca е втора голема племенски се справи Kambi достигна оваа година.Тоа, исто така, да се воспостави партнерство со Mohegan Игри и Забава да им понуди на двете интернет и мало sportsbook операции за Mohegan Сонцето казино во Конектикат казино слот за придружник и вработување на филипини. Kambi е исто така партнер во Unibet sportsbook на Mohegan Сонцето Pocono казино во Пенсилванија online poker australia fake money. "Ние сме партнер оператори можат да им верувате за да се испорача, и ние со нетрпение очекуваме да зграда на ова напредок во наредните месеци," Meltzer рече. online poker apps real money usa.