лиз мек чешел казино де париз

министерството за здравство коцкање стратегија

Ѕвездите Група пријавени голем година-over-година, се зголемува и во двете приходите и добивката во третиот квартал, дозволувајќи им на компанијата да reconfirm своите претходни финансиски проценки за 2017 фискална година.Резултатите испратени акциите на компанијата се издига во четвртокот, како трговци одговори на вести со туркање на цената до 2.1% до крајот на денот.Во одборот, Ѕвездите Група видов значително подобрување во текот на третиот квартал, во споредба со претходните години. PokerStars е компанија е највисок профил подружница, и приходите од својата традиционална покер операции беа до 12.5 проценти од година-over-година.Дури и повеќе импресивен беше растот на нивните казино и sportsbook операции, каде што приходите се до повеќе од 48 проценти.Севкупно, вкупните приходи за квартал се зголеми на $329.44 милиони евра, а 21.7% зголемување во однос на претходната година.Дека се овозможи на компанијата да ја објавите прилагоди нето заработка од скоро $120 милиони евра, до повеќе од 40 проценти од Q3 2016 година.

"Не само што не можеме да видиме подобрување во нашата покер бизнис, но нашата казино продолжува да расте со значајни активен играч база, и нашата онлајн sportsbook продолжува да види реален раст во промет", рече Ѕвезди Група извршен ДИРЕКТОР Rafi Ashkenazi. "Ние сме сега една од најголемата светска онлајн казино и онлајн телевизија дилер казина меѓу нашите јавни конкуренти врз основа на активни играчи." Покер уште го сочинува најголемиот дел од Ѕвездите играч база, која доаѓа како мало изненадување со оглед на фирмата корени.На Ѕвездите' 2.1 милион активни играчи во текот на кварталот, 2 милиони од нив играа покер.За 553,000 ја искористи предноста на неговото казино придонеси, додека 273,000 користи sportsbook.Додека вести дефинитивно беше охрабрувачки и за компанијата и нејзините инвеститори, Ashkenazi посочи дека Ѕвезди Група немаше планови за да се забави во скоро време лиз мек чешел казино де париз. "За да се изгради врз овие достигнувања, ние планираме да се фокусира на reinvesting во нашите основни производи и зголемување на нашето вложување во маркетинг за остатокот од 2017 и во 2018 продолжувајќи да истражуваат понатаму раст можности", рече тој.Еден од оние раст можности и може да дојде од државата Пенсилванија.Државата неодамна ја усвои легислативата што ја легализира онлајн коцкање, што го прави најголема држава во САД за регулирање на iGaming индустрија, и само четврта да го стори тоа во целина.Ова ќе го направи Пенсилванија атрактивна за пазарот на игри за фирми до целта, и се чини веројатно дека Ѕвезди ќе се обиде да постави продавница таму livros де покер став преземете. "Со население речиси двојно големина на Њу Џерси, Пенсилванија е подготвен да стане значаен пазар за iGaming и потенцијал да се зголеми нашата U министерството за здравство коцкање статистика. покер бизнис [бидејќи] Пенсилванија се очекува да го споделување на ликвидност со Њу Џерси и други U. држави", рече Ѕвезди Група CFO Брајан Кајл на повик со инвеститори.Една од најголемите надежи на многумина кои поддржуваат легализација на онлајн коцкање е дека има голема држава, како Пенсилванија регулирање на индустријата може да ги охрабри другите држави да скокаат на одборот, нешто Кајл ја покажа својата фирма и да се чувствува е веројатно да се случи. "Ние сме оптимисти дека Пенсилванија ќе биде катализатор за други U. држави да се продолжи со динамиката на iGaming регулатива", рече тој. министерството за здравство коцкање стратегија.