она што јас треба да обемот надвор за казино heist

најдобри нас се соочува покер сајтови

Финансиски куќа предвидува дека 2017 заработка може да страдаат на големи интернет и мало групи Дејви, финансиско советодавни корпоративното седиште во Лондон, има издадено повеќе песимистички забелешка во пресрет на Brexit глас, opining дека наведени коцкање оператори во велика БРИТАНИЈА може да бидат погодени како економијата endures месеци од фискалната и правна несигурност.Белешката се предвидува можноста за пад на перформансите на голем интернет и мало коцкање групи, предвидување како овие:* Paddy Power Betfair: можно намалување на 4.4 проценти на EBITDA на GBP 466 милиони евра;* EBIT на Ladbrokes веројатно ќе го види падот на GBP 18.7 милиони ГБП 92 милиони евра – се натопи од 17 проценти во приходот;* Вилијам Хил EBITDA да падне 12 проценти на GBP 271 милиони евра по GBP 37 милиони пад.Дејви surmises дека компаниите ќе треба да се разгледа намалувања и други оперативна корекција во средина каде што Британија се соочува со широко prophesised можноста за уште една рецесија.На Гибралтар Обложување и Gaming Асоцијација, трговско друштво за онлајн оператори со седиште во Гибралтар, веќе е активен во обидот стабилна бродот во Британската самоуправа outpost.Трговијата тело има увери оператори кои не се промени ќе влијаат на нив додека Brexit се спроведува од страна на владата на велика БРИТАНИЈА, и тоа во секој случај многу членови веќе се земени одделно за лиценцирање со зголемувањето на бројот на националните власти во рамките на Европската Унија.Минатиот петок на Гибралтар министерот за игри, Алберт Isola, увери локалните оператори со која се потврдува дека владата останува силно посветена на нив, и дека нејзините претходни истражувањето покажа дека Гибралтар-лиценцирани оператори имаат "ја потврди својата намера да продолжи со своите планови за проширување во Гибралтар.""Ќе има малку или нема промена на тековната аранжмани за оние кои живеат и работат во или патување до Гибралтар, и сите индикации се дека тоа навистина ќе биде "бизнис како и обично'," министерот рече.Одговарајќи на министерот, на GBGA посветена да работи со владата.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година она што јас треба да обемот надвор за казино heist. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најдобро ни пари покер сајтови.