Chumash casino resort телефонски број

алан keating покер нето вредност

Ли Дејви седнува со три-за време на Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник, холандски Бојд, да се зборува за минатото борби со биполарно растројство.Пред да се дојде до Вегас јас не знам холандски Бојд.Тој бил само уште еден покер карактер и ако сте биле за да ме прашуваат да опишам него јас би рекол дека тој е ментално bandana-носење на пиратски.Ментално bandana носи пиратски.На што не можам да добијам тоа?Како и секој друг во светот јас тенко парче од конзумирање на мисли, ставови и мислења во однос на секој друг и потоа да се направи некоја претпоставка.Тоа е една од најштетните работи за нашето општество, но подеднакво важен дел од тоа како ние функција во општеството.Но, сега јас не се чувствувам како јас го знам.Значи она што се промени?Јас чита својата книга Покер за Навалување на столбот.Дел од литературата што е крв, црева, цревата, клетки и срцето на холандски Бојд.Јас не мислам дека тој е bandana-носење на пиратски.Тој е амбициозен ризик приемател, кој падна во љубов со покер, направени некои погрешни избори, заебани неколку пати, освои три Светската Серија на Покер (WSOP) нараквици, а сега се зема секој ден што доаѓа.Но, дали е тој ментално? "Јас не знам.Не сум имал проблем со биполарно за шест години.Јас не се на било кој вид на лекови.Штом јас престанав да прави дроги и отсечени дека нездрави дел од мојот живот, на биполарно само чинеше да исчезне.Понекогаш и јас сум исплашен тоа ќе се врати, а понекогаш и јас мислам дека тоа е притаен на мене chumash casino resort телефонски број.

"Многу луѓе може да биде слушање на ова размислување холандски прави добро без својот лекови, па јас ќе се запре и јас не би препорачуваме.Јас би рекол дека ако се биполарно и ќе се прави лекови за само лекувам, тогаш тоа не е добра идеја.Таму дефинитивно беше силна линк за мене, лично, помеѓу мојот битки со ментална болест и лекови.Ако не се отстрани лекови дали јас се уште треба тоа?Веројатно.Мислам дека тоа ќе се случи на секои сега и тогаш, а го знам ако не го добиете некои спијат, отстранете ја заштити од стимулација или ако јас да си останете уште 24 часа—идам да заврши во друга ментална болница." Читањето на книгата ми се чинеше дека биполарно епизоди сите беа поврзани со стрес. "Мислам дека тоа е за право.Јас имам направено фер износот на истражување во биполарно и многу пати тоа е предизвикано од голем стресни инцидент што се случи во вашиот живот, а потоа тоа само вид на recurs.За повеќето од луѓето кои страдаат од тоа, и да не се на лек, тоа ќе се задржи на периодични и ова е она што се случи за мене.

"Јас бев во и надвор од ментални болници за седум години.Јас ќе бидам во и надвор најмалку еднаш годишно, обично два пати.Тоа беше циклус, каде што ќе ги преземат овие лекови и лекари ќе ми каже дека ако јас не ги земе, ќе заврши десен бек во таму.Расположение стабилизатори, анти-psychotics, сите тие имаат несакани ефекти себе.Тие неми на вас долу, blimp ќе надвор и што не мислат како вас, бидејќи вие не сте.Тоа е затоа што се менува вашиот мозок хемија.Тоа е исто ако се опијам, snort линија на кокаин или чад некои плевел, ќе се менува вашиот мозок хемија и тоа е вид на истиот." Претпоставувам дека луѓето да допрат до експерти, бидејќи тие се плашат.Тогаш тие се без оглед на лекови тие се препишани, а во вашиот случај, вие само е потребно да се престане со земање на дрога улица. "Тоа е огромна работа.Имало и други нагласува во мојот живот, дека јас бев во можност за да се контролира.Многу од тоа мораше да се направи со Мишел премногу.Таа се држи на врвот на мене и прави сигурни дека јас спијам и да се задржи на врвот на стресни ситуации chumash casino resort дедо ynez ca. "Луѓето сакаат да се има лек за се работи, но постои конфликт во медицинската професија.Тоа не се плати за да се излечи со ментална болест тоа се плаќа за лекување на ментална болест.Мислам дека навистина се види дека во ментални нарушувања повеќе од физички нарушувања.Барем со физички нарушувања ќе може да pin надолу за каков проблем се работи, но со ментални нарушувања тоа е повеќе тешко да се дефинира.На секои неколку години, тие доаѓаат со новото издание на ДСМ.Мислам дека сме на DSM пет сега, тие целосно да го промени она што пореметување.Биполарно користи за да се нарече манична депресија и пред тоа јас мислам дека тоа беше наречен lunacy? "Тие се обидуваат да излезе со наука за тоа, но тоа е многу уметност во право сега.Човечкиот мозок е таков мистерија.Ние не знаеме зошто ние го прават она што го правиме, или ако ние дури и контрола на она што го правиме?За мене, страдаат од него, јас не знам дали тоа беше само на дроги...јас не мислам дека тоа беше, но јас не мислам дека тие помогнаа.Како што стареат ќе се стабилизира и да се реши и ќе се признае оние работи кои активирањето епизоди на манија и ќе се држат настрана од нив.Тоа е како Cognitive Behavioral Therapy каде што ќе видите на излез рампата доаѓаат и само да се во други лејн." Луѓето земаат лекови за било страна или поради тоа што тие се обидуваат да избегаат од некој вид на стрес.Кои беа најголемите стресови за време на вашиот биполарно епизоди? "Кога ќе се погледне назад и да размислуваат за тоа, најголемиот стрес кој предизвика мојата биполарно беше јавни неуспехот на PokerSpot и јавноста backlash кои дојдоа од тоа.Тоа беше неверојатно стресни.Кога зборувам за признавање на нивото на стрес, и одржување далеку од она што создава стрес, дел од кои не е обрнувајќи внимание на она што е таму во форуми и блогови, и се обидува да се фокусира на она што можат да го контролираат, и не толку многу што на јавното мислење е, или она што нивните реакции се од она што јас го правам." Но, сите ние грижа што мислат луѓето за нас, нели? "Тоа е многу вкоренет во нас.Срамот е дел од она што сме еволуирале во.Тоа е корисно, но не мора да значи здрава." Не под притисок дојде, бидејќи ќе се чувствува дека има нека многу луѓе надолу, или само нека си долу? "Тоа беше како јавен неуспех.Имавме таква голема надеж дека тоа требаше да биде огромен успех.Онлајн коцкање направи неколку милијардери и ние да бевме во истата ера.Ние не се скрие себе.Ние се стави нашите имиња таму и каква била нејзината интеракција со клиентите, како што беа.Можеби бараат назад, што е можеби лоша идеја.Повеќето од овие страници, кои се дојде и помина, не беа како јавна како што беа.Погледнете Full Tilt.Тие се одличен пример на тоа до пред околу кои тие беа, и да видиме што се случило со нив.Крис Фергусон и Хауард Lederer не дури и да играат покер повеќе, бидејќи тие се плашат од вртење. "Најголемиот стрес беше читање на овој...скоро...омраза.Тоа отиде и подалеку не им се допаѓаат...тоа беше како стринг до него!Тоа е лесно ако сте во анонимен ситуација да се каже маѓепсан работи, бидејќи вие не мора да ја преземат одговорноста за тоа.Во 12-години на покер никогаш не сум имал некој се дојде до мене и велат дека дури и некои од tamer работи што сум ги видел напишано за мене на форуми." Кога јас бев дете, тоа е страшно нешто да се нарече ментално.Како тоа влијае на вас расте? "Не знам...јас навистина не знам.Јас сум сигурен дека тоа не влијае на мене, но јас не сум сигурен за сите негативни последици што стигма е најверојатно предизвикано?Јас сум сигурен ако се погледне пропуштени можности, односи пропуштени...кога ќе Google нечие име и станува збор дека тие се ментално, јас не сум сигурен како тоа влијае на нив, но сигурен сум дека тоа го прави chumash casino resort коцкање возраст. "Ние сме вид на место каде што сè е толку тетовирани за вас сега.Сè што не е запишан на камен.Таа се користи за да биде случај каде што може да се плеткаш и да ја уништи вашата репутација на едно место, почнете одново и никој не би било на помудар.Тоа не е како што повеќе. "Се обидов да се дозволи на луѓето да знаат што тоа е како да се оди преку епизоди на манија, и се надевам дека ќе направи добра работа.Друг проблем со болеста кога ви се случува преку неа тоа е прилично страшни.За сите околу вас тоа е лошо и болка во арсен.Но, кога ви се случува преку неа вие сте на врвот на светот.Таму е оваа неверојатна зуи кога мислите дека сте поврзани со сè и сешто се случува да работат надвор. "Ќе добие прилично лудо, но имате еден навистина добар пат да го прават тоа.Манија е среќен високо чувство, и тоа не се мрачна психички, но дури и тогаш, тоа е како луди моќен, речиси дрога како искуство.Еден од проблемите со болеста луѓе го пропушти тоа, и јас сум вид на во тоа место.Што речиси го пропушти тоа манија.Мислите дека сè е поврзано и сè се случува на вистински начин.Ќе заврши прават некои прилично луди и срамни работи, а кога ќе дојде долу и да видат остатоците тогаш станува непријатно.Но ќе го пропуштиме.Ќе го пропушти голема." Тоа прави да се чувствувате здодевни сега дека не треба оние епизоди на манија? "Тоа трае додека да се навикне на кој се наоѓате, и да сфатат дека не сте повеќе интересни кога сте пијан – вие само мислите дека сте.Нешта не се повеќе интересни кога ќе се каменувани надвор на вашиот ум – да се само месинг со мозочната хемија.Постои објективна со реалноста, со вистината, и ќе се опијам, каменувани или нека си оди необѕирно во ментална болест ќе го пропушти тоа.Не велам тоа можете да го видите кога ќе се отрезни, или нормален, но сте поблиску до тоа...мислам." Беше голем предизвик за вас да се оди преку овие епизоди од вашиот живот кога пишувате книга? "Во време ви се случува преку епизоди тоа е одлично.Но, кога ќе се ограничени на четири точка на врзување во душевна болница или во конкретна ќелија во средината на Антигва, тие се долу поени.Тоа е слезе.Најлошото.Кога ќе се седи таму, да добива пораки од вселената преку радио, што е прилично забавно.Ќе се вратам и ќе преку тоа беше тешко, бидејќи на стигмата на ментална болест јас не мислам дека беше изложување на себе.Јас не сакате луѓето да се каже тие не сакаат ништо да се направи со мене, бидејќи јас бев луд.Тоа е стигмата.Таму, исто така, беше срам, но тоа беше, исто така, се терапевтски." Манична епизоди, како темнина, како што беа, имаа ми одговара на стомакот смеа сака на кој не сум го имала долго време.
"Кога ќе го слушнам тоа мислам дека тоа е премногу смешно.Тоа е 10 години и тие велат трагедија плус време е еднаква на комедија.Пишување на оваа книга, имаше многу трагедија и многу темни точки, но кога пишувате потоа и помнење тоа е дефинитивно нешто подобро запаметен и напишано за отколку да се доживее." Повеќето приказни имаат некој вид на среќен крај.Јас не можев да дознаам што алан keating покер нето вредност.