Sofia casino gray area rug

што е тоа слотот во згрижувачки семејства

Facebook споредувана со вирусот, и Принстон истражување статистика прашање На Принстон Универзитетот студија во социјалните мрежи создадена од ситни медиуми furore во текот на изминатата недела во сад медиумите, тврдејќи дека социјалните мрежи би пад најрано во 2015 – 2017, со консеквентна штета да гиганти како Facebook.
Facebook беше брз да одговори, со користење на истражување модел слична на онаа што се користи од страна на Принстон истражувачи Јован Cannarella и Исус, Spechler за јазик-во-образ покажуваат дека Принстон, најверојатно, ќе имаат неколку ученици од ист временски период sofia casino gray area rug. Cannarella и Spechler, од НАС универзитетот механички и aerospace инженеринг одделението, врз основа на нивните предвидување на бројот на пати Facebook е напишан во Google како термин за пребарување.На топ листите произведени од страна на Google Трендови услугата се покаже Facebook пребарувања достигнаа во декември 2012 година и оттогаш почна да трага off.Ен-ен коментира: "Тоа е Интернет одмазда помеѓу поларните спротивности: Источниот Брег и Западниот Брег, старата школа наспроти новите медиуми, Ivy Лигата gravitas наспроти Силиконската Долина geekery." Cannarella и Spechler е објавена хартија предложи Facebook би можеле да изгубат и до 80% од своите корисници со 2017. Тие врз основа на нивните проекција на епидемиолошки модели, обично се користи за евидентирање на ширењето на болеста, користејќи падот на Мајспејс како студија на случај.Истражувањето дуо сугериравме (без peer-преглед) дека Facebook веќе достигнаа и сега е во постепен пад, и покрај неговата 1.2 милијарди членови.Мејнстрим медиумите pounced на приказната со членовите поддршка или decrying на Принстон наоди, и Facebook е хумористичен и радосна пристап до rebutting на страшна предвидување ужива добра покриеност случува во текот на викендот sofa poker agata meble opinie.

"Користење на истите стабилна методологија избрана во [Принстон] хартија, ние се обиделе да дознаете повеќе за оваа "Принстон Универзитетот" — и ти не веруваме во она што го најдовме!" Facebook податоци научник Мајк Develin пишува во блог пост.Јазик-во-образ, Develin користи слична методологија, да се покаже дека Принстон може да има подеднакво мрачна иднина. "Овој тренд покажува дека Принстон ќе имаат само половина од сегашната запишување од страна на 2018, и од 2021 тоа нема да имаат студентите на сите, согласувајќи се со претходниот график на научни scholarliness.Врз основа на нашите стабилна научна анализа, идните генерации ќе бидат во можност да се замисли ова сега-урнатини институција која еднаш одеше овој земјата", тој ги напишал. "Иако ова истражување се уште не се рецензирани, секој Facebook "ми се Допаѓа" за овој пост се брои како една рецензија.Почне разгледување!" Develin е смешен одговор и умен употреба на истражувачи' сопствени методи за контра напад отиде надолу и со јавноста и медиумите, со CNET, дефинирајќи го како "...на враќање на сите comebacks." Од тогаш Твитер ја зграпчија на листа надолу, со светло-срце riposte од Facebook случува во текот добро.Како на петок, Принстон не одговорија на медиумите барања за понатамошен коментар.Возење дома нивната точка, Facebook staffers Мајк Develin, Lada Adamic и Шон Тејлор, исто така, се пресметува дека воздухот ќе ги снема во 2060 што е тоа слотот во olshop. "Ние навистина не мислам Принстон или светот е снабдување воздух се случува било каде наскоро, се' што напишал."Сакаме Принстон (и воздухот) што е тоа слотот во згрижувачки семејства.

"Како и податоци за научници, ние сакавме да се даде забава потсетник дека не сите истражувања се создадени еднакви – и со некои методи за анализа доведе до прилично луди заклучоци." На CNN извештајот се забележува дека ниту Facebook ниту Принстон се во опасност од губење журка во скоро време.Принстон примени 24,498 кандидати за сегашната новак класа и прифатени само 7.4% од нив, и од септември 2013 Facebook имаше 1.2 милијарди долари месечно активни корисници.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година што е тоа покер во сено ден. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] холивуд казино амфитеатар седиште карта.