онлајн казино истиот ден исплата

казино во озонската квинс парк ny

Макао казино оператор Галакси Забава Група (GEG) се изјасниле 3% пораст во Q2 приходи на HKD 15.66 б (b) додека приходи се зголеми од 18% од година-на-година на рекордно HKD 3.02 b ($389.4 м).Во текот на првите шест месеци од 2013 година, GEG видов приходи се зголеми од 9% до HKD 30.8 б и заработувачка до 23% до HKD 5.8 б.Претседателот Луи Че Ву тој рече дека е многу задоволен од GEG е квартален достигнувања, со што се вклучени на HKD 3.25 б стекнување на Големиот Waldo Комплекс на Cotai во Мај и GEG додаваат во Хонг Конг е репер Сенг Индексот на 17 јуни онлајн казино истиот ден исплата. GEG предводник на имотот Галакси Macau видов Q2 приходи до 5% од година на година да HKD 9.2 б, благодарение на значителни придобивки во масовен пазар приходи.Маса игри беше до 12% секвенцијално и 48% од година на година да HKD 2.54 б, должи во дел на импресивен 37.1% задржете го оценувате (наспроти 28.4% минатата година).ВИП игри беше до повеќе скромни 1% секвенцијално и всушност падна 5% од година на година да HKD 5.96 б.Слотови се зголеми за 7% секвенцијално и 41% од година на година да HKD 383m, додека не-игри приходи беше долу 8% од Q2 2012 онлајн казино правила и прописи. Галакси Macau на вкупниот приход се зголеми за 8% секвенцијално и 34% од година на година да HKD 2.1 б, својата осма последователни четвртина од приходите раст онлајн казино безбедност и сигурност. StarWorld Macau приходи беше рамен година-на-година на HKD 5.8 б како ВИП игри падна на 6%, слотови падна за 20% и не-игри приходите падна 23%.Уште еднаш, маса на пазарот на игри возеле да го спасат со 57% пораст во Q2 приходи благодарение на 32.2% се одржи (наспроти 22.5% во Q2 2012), но тоа не беше доволно за да се спречи 2% пад во StarWorld на вкупниот приход на HKD 885m.Казина работат под GEG е Град Клубови бренд видов заработка пораст од 23% на HKD 48m.Гледајќи напред, Луи рече GEG изгледите се "поттикнување" за "остатокот на 2013 година и понатаму." GEG очекува да додадете уште 12 VIP игри маси да Галакси Macau од октомври, дел на распределба на 50 маси GEG добиени од Макао регулатори на почетокот на оваа година.Заменик-претседателот Фрањо Луи им кажал на новинарите тој не можел да ги предвиди VIP трошење да трпи какви било драматичен пад за најмалку остатокот од 2013 година. Како за Фаза 2 на Галакси Макао, GEG вели изградба на 450k квадратни метри проектот останува на буџетот и на распоред за средината на 2015 отворање.Планирање за Фази 3 и 4 е речиси во торба и изградба се очекува да започне до крајот на оваа година или на почетокот на 2014 година казино во озонската квинс парк ny. На збогатено на Големиот Waldo Казино не очекува за уште шест до девет месеци.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во дланка флорида залив.