правец на крик казино во atmore алабама

harrah ' s јужна калифорнија казино & resort funner ca

Nathaniel Попер на Лос Анџелес Тајмс е известување дека Full Tilt Покер има потпишано договор со (како уште) неименуван Европски инвеститори кои би рака мнозинство контрола на проблематичниот покер облека за некој друг, отколку FTP сегашната сопственичка правец на крик казино во atmore алабама.

"Адвокати поврзани со Full Tilt, рече компанијата потпиша договор четврток со група на инвеститори кои би го постави доволно пари за да се вратат играчите и во тоа се стекнат мнозински удел во Full Tilt Ирски матична компанија, Џеб Цареви." (Прочитајте ја целата статија тука.) Додека условите од договорот не се откриени, Попер предложи на договорот "може да овозможи U правец на крик казино во atmore алабама телефонски број. играчи да се опорави колку што е $150 милиони евра." Значи, ако приходите на договор сите беа назначени да одат на НАС играчите, неименуван купувачи вреднува FTP на не повеќе од $300 метри.Сите други детали, вклучувајќи ги и идните улоги (ако го има) на тековната FTP директорите на училиштата како Ray Bitar, остануваат непознати.Околу еден час по приказната скрши, WickedChopsPoker испратила дека Времиња беа "скокање на пиштол малку со своја приказна...", но се предвидени повеќе details правец на крик казино во витлеем pa.
CalvinAyre.com пријавени претходно во четвртокот кој извор му кажал ни bwin.партија директорите Норберт Teufelberger и Џим Рајан понудил на Bitar $185m да се стекнат со FTP, но како законот паѓа своите понуди по Alderney Коцкање Контрола на Комисијата за одлуката да го суспендира FTP е license harrah ' s јужна калифорнија казино & resort funner ca. CalvinAyre.com ќе обезбеди дополнителни детали, како што се појавуваат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harrah ' s јужна калифорнија казино & resort.