индискиот казино во polson мт

como jogar poker a dinheiro real

awrence Хо Yau на белите Дробови, претседател и главен извршен директор на Азија казино оператор Melco Летувалишта и Забава Ltd, и Џејмс Пакер, основач и акционер во Австралиско казино фирма Круна Места Ltd (на сликата заедно во датотека фото), и двата се должи да се даде докази кога Австралиски истрага продолжува следниот месец врска со тоа дали Круна е способен да се одржи лиценца игри на среќа во Нов Јужен Велс.onald Carducci, аналитичар во ЈП Морган Хартии од вредност Австралија Ltd, рече во вторникот имајте на ум дека банката учествувале како набљудувач тој ден, на отворањето на сослушување од страна на Австралиската држава гејминг регулаторот, Независните Алкохол и Игри Орган, во потрага на локални игри дозвола за под-изградба Круна Сиднеј шема на Barangaroo.elco Места, рече во Мај минатата година тоа ќе плаќаат$1.2 милијарди долари за да се здобијат со 19.99 отсто удел во Круната Установи, со што стана втор најголем акционер во Австралиската компанија.р Пакувачот и Г-Хо претходно беше деловни партнери во Макао и Филипините казино пазари.р Стенли Хо името порано биле поврзани – според јавно-достапни информации – со локалните загриженост во Австралија, кои бизнисите тој го основал имаше врски со Кинески организираниот криминал.р Лоренс Хо е сестра Pansy Хо Chiu Кралот, инвеститор во сад-врз основа казино група MGM Места Меѓународни, има претходно бил quizzed од страна на регулаторите, соодветно, во Невада и Њу Џерси врска со тоа дали да се биде ќерка на Г-дин Стенли Хо донел нејзиниот несоодветни за игри лиценцирање.Њу Џерси во една фаза кажано MGM Летувалишта кои својата врска со Ms Pansy Хо направи тоа недостоен да биде Атлантик Сити казино инвеститор, но во 2014 година државата ја даде и MGM Места чиста сметка на здравјето.П Морган, истакна дека под условите на упатување на Нов Јужен Велс истрага, Круна Места ќе се "бара да докажат дека тоа е" погоден лице " за да ја одржи својата Barangaroo казино лиценца, а ако не се 'она што, доколку ги има, промените ќе бидат потребни за да се направи тоа погоден'".ccording на Австралиската Асошиетед Прес, следното рочиште на истрага ќе биде на 24 февруари. индискиот казино во polson мт.