Harrah ' s southern california resort и казино

banque казино'ouverture де compte

MGM Места има нејзините очи на Империјата Град Казино и Yonkers Raceway за некое време и се надеваше на севкупното својата $850 милиони стекнување на места претходно овој месец.Сепак, Њујорк Игри Комисија (NYGC) одложен давање на одлука за ова прашање, без да покажува кога последователна средба може да се одржи.Тоа е сега очигледно смета дека состанокот, бидејќи MGM е сега горд сопственик на двете установи.Според извештајот од страна на САД Денес, NYGC одобри договорот вчера.Комисијата се овластени збир на лиценци кои ќе им овозможи на MGM да се движи напред со набавка, која ќе го види Руни семејство изгуби контрола на работењето.На NYGC не е точно долго-досаден во објавувајќи лиценца одобренија.Одборот понудени нема понатамошни коментари, освен да се заблагодарам на Rooneys за нивните услуги и признавајќи дека MGM ќе бидат во можност да работат на две места – на еден, една видео-лотарија терминал и други, а подигнат на патека – по поднесувањето на финалниот купување на работењето, кој се очекува да се одржи денес.Империја Градот беше додадена Yonkers Raceway во 2006 година harrah ' s southern california resort и казино. Седум години подоцна, објектот е надграден да понуди повеќе погодности и, во 2017, започна во потрага за поддржувачи да помогнат да се натпреваруваат со Одморалишта Светот Catskills, која го видов како потенцијална закана како тоа ќе се отвори своите врати во Март 2018.

MGM потоа најави последен Можеби дека тоа беше заинтересиран за купување на имот, кој бил во сопственост на Руни семејството уште од 1972 година harrah ' s јужна калифорнија покер соба. Според изјавата од страна на MGM, "Ние ја цениме работата на Њујорк Игри Комисија и одобрување на нашата лиценца.
"Ние не може да биде повеќе возбуден за да стане дел од Yonkers заедница и добредојде Империја Градот 1,200 членовите на тимот на MGM Места семејство harrah ' s јужна калифорнија казино домаќините. MGM е со нетрпение очекувам да носат друг свет-класа забава дестинација на Североисток." Со 5,300 гејмерски машини и најголемиот подигнат песна во Њујорк, местото е најверојатно за да се добие голем ажурирање. MGM се очекува да додадете некој хотел, на забава разговарате и други погодности, но се уште не укажува токму она што може да биде во продавницата.Местото наводно ќе биде надгледуван од тековната MGM извршен Uri Клинтон, им служи и како претседател и COO.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre banque казино'ouverture де compte.