значењето на слот машини

покер како да се даде чипс

Цезар Забава неодамна најави дека својот предлог за спроведување на вештина базирана видео коцкање машини (VGMs) во сите свои Атлантик Сити својства е завршена и овие VGMs се сега и работи во Harrah ' s Одморалиште, Цезар и Bally е Диви Дивиот Запад значењето на слот машини. GameCo, креаторот на овие вештина базирана VGM е, стана првиот услуги да ги добиваат одобрение од државниот регулатор во сад.Во соопштението, Blaine Graboyes, главниот извршен директор и ко-основач на GameCo рече: "се ми помина лета растат играат видео игри на аркада на Boardwalk во Атлантик Сити.Тоа е единствен честа да биде донесувањето на првиот-некогаш вештина-базирани видео игра коцкање производи да започне во Атлантик Сити со Цезар Забава.Нашата цел е да се создаде ВИП искуство за гејмерите и казино е совршена дестинација.Ние замислуваме светла, да се ревитализираат иднина во Атлантик Сити како нова генерација на играчи најде својот пат тука." На казино индустријата во Атлантик Сити се намали значително во текот на последната деценија, поради зголемената конкуренција од казина во соседните држави, а исто така и поради помладата генерација сакате повеќе различни кога игра казино игри.Ова партнерство помеѓу Цезар и GameCo се очекува да се создаде нов сет на казино игри, кои се комбинираат за забава, вештини, и играчот вклученост.Овие игри се донесе заедно најдобар на коцкање, esports и видео игри да обезбеди играчи со уникатно искуство.Предводник на игра во овие VGMs се 'Опасност Арена", која е една личност вештина базирана акција видео игра каде што вештината на играчот одредува конечната исплата.Цезар ќе позиција овие VGMs на познати и голем сообраќај локации во сите три од своите казина покер како да се дистрибуираат чипови. Harrah ' s ќе имаат три трокреветни-единица carousels, додека Bally е Диви Дивиот Запад и Цезар ќе добие две тројна единица carousels.Овие VGM единици развиена од страна на GameCo е аркада стил видео игра кабинет и контролер.Овие VGMs се дизајнирани да карактеристика еден играч игри, кои обично трае помеѓу 45 до 90 секунди.Додека исплата процент на овие VGMs ќе биде определена од нивото на вештина на играчот, овие машини се усвојат слични казино економија дека слот машини се програмирани со.Двете Цезар и GameCo ќе се чувам блиску да се види на овие машини да се види како тие се изврши и ако тие се удри со патрони покер како да се справи со limpers. GameCo има планови да се развие број на нови игри во различни жанрови како што се трки, се борат, акција, спортски и авантура во блиска иднина.Компанијата, исто така, планира да побара регулаторно одобрување и внесете број на нови игри јурисдикции во следните шест месеци. покер како да се даде чипс.