она што е блек џек кола

'optique geant казино villeneuve loubet

Марк Buser се приклучи esports обложување start-up Luckbox како Деловна Интелигенција консултант.
Buser ќе работат за да се изгради и спроведе Luckbox е БИЛАТЕРАЛНА и customer relationship management инфраструктура, која ќе им овозможи на компанијата да се разбере подобро и да се вклучат со играчите.Тој помогна да се изгради и развива брендови, вклучувајќи Неактивен Игри, Gamiana Дигитални и PokerStars, каде Luckbox СМО Vadim Soloveychik и COO Quentin Мартин беа колеги. Buser беше клучно за излез на BI алатки кои се користат во Неактивен Игри за нивниот предводник на Неактивен се Поклонуваат и да го примени научените лекции на мошне успешниот Свежи Палубата Покер.На PokerStars, тој воведе free-to-play бизнис интелигенција методологии за да се изврши значително подобрување на приходи за нивните социјални, игра пари и вистински пари придонеси.Од оставајќи PokerStars, тој има работено со најмалку половина десетина компании да ги подобрат своите корисникот увид и на приходите.Тој рече: "Речиси секоја компанија која што сум го видел досега имаше BI како afterthought.Тоа е речиси секогаш се наметнува до крајот на развој.Ставање во бизнис интелигенција инфраструктура беше afterthought и не печење во производот може да биде многу болно она што е блек џек кола. "За мене забава дел е да го постави и да се направи тоа право optus стадион да круна казино. "Не можете да се кандидира на играта, без BI.Можете да добиете среќа и имаат идеја што работи, но не знае зошто.Во современиот свет, што навистина треба да се знае како да се трошат вашите пари, — го твојот оглас пари — правилно.За да го направите тоа, ќе треба добар бизнис интелигенција optiplex 7040 sff ram меморија слотови. "Јас сум тука за да се провери претпоставки и оптимизирање на системот.За да го направите тоа, јас треба да се броеви, се потврди дека тие се точни, а потоа го оптимизирате нив." Buser, 62, пораснав во Силиконската Долина, е течно зборува руски јазик и сега живее во Флорида.Тој беше почетокот на инвеститорот во Playdom, која беше основана од страна на колеџ пријател.Компанијата беше продаден на Дизни во $670m се справи во 2010 година, по што Марка се пресели со полно работно време во игри имаат претходно работел како ракета инженер за 30 години 'optique geant казино villeneuve loubet. Buser работел на demilitarisation на цврсти ракетни мотори во Русија за Прат & Витни Rocketdyne, пред да стане Директор на Напредни Програми, каде што работел со премиерот ракетни мотори инвеститорот во Русија да дизајн следната генерација turbomachinery за идните мисии на Марс.Тој рече: "јас сум побара сите на време за врската помеѓу игри и ракети.Во реалноста, тие се всушност исти.Во игри, ти си оптимизирање на сите овие варијабли, од кои некои се брзо се менува, некои полека се менува ssc chsl испит време слот 2021. 'Ти си оптимизирање нив за една слика на заслуги.Во ракетниот мотор, ќе се оптимизирано за ISP (специфичен импулс).Во игри, ти си оптимизирано за играч уживање, кое е еднакво на успех за компанијата." Soloveychik рече: "јас знам од Марк работа на претходно тој ќе биде фантастична предност за Luckbox. "Тој е брилијантен ум и неговиот дар и страст за броеви и бизнис интелигенција ќе им помогне на нашата компанија не само да се биде во високо ефикасни бизнис, но во обезбедувањето на најдобро можно искуство за нашите играчи." За Luckbox Luckbox е основана од страна на поранешниот PokerStars колеги Ларс Залог и Мајк Стивенс и беше поддржана од страна на cryptocurrency соработници преку crowdsale почетокот на оваа година.Се подготвува за лансирање во 2019, тоа е изградена од страна на тим комбинирање на огромно искуство во igaming индустрија и страст за esports да понудите играч единствена и високо социјална платформа да се вклучат со нивните омилени игри, вклучувајќи CSGO, Dota 2 и Лигата на Легенди.Во реално Време Игри Holding Limited – компанијата зад Luckbox бренд – сега има целосна лиценца под Онлајн Коцкање Регулатива Акт (OGRA), издадени од страна на Игри Надзор Комисија.Повеќе информации: - Во-длабочината на интервју со Марко Buser Контакт: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre srixon покер чип топката маркер.