како kickers работа во покер

рај казино 4ти јули

По објавувањето на почетокот на оваа година својата намера да отвори слотови салон во германскиот град Хале ова лето, на Меркур Spielbanken Sachsen-Анхалт, партнерство помеѓу Европската гејминг машина гигант, Gauselmann Група, од Espelkamp (NRW) и Швајцарската Stadtcasino Баден AG (STABAB:преку ШАЛТЕР-X BEKB), наводно, е дадено зелено светло од градот во Saale да се движи напред со својот план да се изгради €4.5 m (САД$5.22 m) казино.Според официјалното соопштение од Меркур Spielbanken Sachsen-Анхалт GmbH & Co.КГ.. како kickers работа во покер.

Меркур Spielbank Хале ќе биде изградена во историскиот просториите на Franckestraße 1 и ќе се простираат на површина од 800 квадратни метри или околу 8,611 квадратни метри.На што вкупно снимката, околу 340 квадратни метри или околу 3,659 квадратни метри ќе куќа широк спектар на 85 од најмногу до датумот слот машини.На Halle казино ќе биде на компанијата третата по 2014 отворање на Leuna-Günthersdorf и Магдебург во 2016 година како индиски казино слот машини работа. Меркур Spielbanken Sachsen-Анхалт GmbH & Co како jokers работа во покер. KG беше доделена лиценцата да работи казина во Саксонија-Анхалт во 2014 година рај казино 4ти јули.
Управниот Директор на Меркур Spielbanken, Дејвид Schnabel, рече... "Со одобрување, на работи на Меркур Spielbank Хале сега може да започне во навремено.Ние сме многу среќни да бидат во можност да се сфати цртеж сега.По многу успешен развој на две казина во Leuna-Günthersdorf и Магдебург, имплементацијата на друга локација е следниот логичен чекор." Архитект Сузан Rasspe, кој го развил казино е тема и во времето на објавувањето рече би потсетуваат на Калифорнија крајбрежје заедница на Карамел, рече дека имотот е основна боја ќе биде злато.
"Бидејќи зградата е наведена зграда и од надвор и внатре, ние ќе се врши конверзија работат во тесна соработка со споменикот заштита на авторитет.Тоа е важно за нас да се сочува историскиот карактер на просториите," објасни Rasspe рај казино 450 quechan д-р yuma аз 85364. "чиста слот машина казино" Меркур Spielbank Хале, во согласност со одредбите на Казино Дело, да биде чиста слот машина казино.Местото на одржување ќе ви понуди голем број на најмногу до датумот слот машини од различни производители, вклучувајќи го и Gauselmann Група.Избрана игри ќе вклучуваат електронски рулет и блек џек, заедно со различни џекпот системи и 3D игри машини.Во иднина, казино може да ги зголеми своите игри позиции до 120. Tobias Hellbach, кој е со тимот за повеќе од три години, кога Меркур Казино Leuna-Günthersdorf отвори, ќе управуваат со казино. рај казино настани peoria ил.