атрибути на сите покер mp40

grosvenor казино широка улица телефонски број

Главен маркетинг директор на Full Tilt Покер е Даблин-врз основа филијала Џеб Кралевите Ltd., Lothar Rentschler, поднесе својата оставка во вторникот (16).Во е-маил Rentschler дистрибуирани до различни индустриски соработници (и прво да го осветли со QuadJacks.com), маркетинг maven опишана неговата одлука да го остави Џеб Кралевите по три години како што се "не е толку лесен чекор" но "со оглед на сегашните околности ... одамна чекор кон вистинската насока." Rentschler е почеток на Џеб Кралевите ќе официјално крајот на Септември атрибути на сите покер mp40.

Во неговата е-маил, Rentschler го изрази своето незадоволство со озлогласената 'тишината е златна' комуникации стратегија изложени од страна на FTP, нејзините филијали и персонал пост-Црн петок штимање темно души 3 слотови. "Јас не се извинуваме за непријатностите на сегашните околности во PKL предизвикаа за вас лично, како и за вашиот соодветните компании.Нашите раце во Маркетинг беа врзани и на крајот дури и во секоја комуникација е запрен.Повторно, јас само може да се извинувам за оваа ситуација.Во иднина се надевам дека ќе се види подобро, добро организирана структура и враќање на бизнис како и обично.За да ги видите бренд FTP случува долу на тој начин, боли многу." Rentschler е заминување од Џеб Кралевите не е изолиран инцидент.До 30 staffers се, наводно, се мешаат надвор од вратата од Црн петок (многу имаат заврши во crosstown ривал Paddy Power).И FTP излез не е ограничена само на Емералд Isle.Претходно овој месец, WickedChopsPoker тврди дека е кажано од страна на повеќе извори кои FTP имаше отпуштени голем број од неговите НАС-врз основа на вработени.Не долго после тоа, Nahuel Ponce на шпански јазик ESPNdeportes.com испратила дека FTP имаше "одлучи да го суспендира сите активности на меѓународната економија." Мајк Matusow подоцна потврдил да QuadJacks дека FTP е "земја менаџери' се предава на нивниот одење трудови атрибути на жолта покер mp40. FTP е следното рочиште со Alderney Коцкање Контрола Комисијата во однос на FTP е суспендиран дозволата е закажана да се одржи во Лондон "не подоцна од" Седум grosvenor казино широка улица телефонски број. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre grosvenor казино закопаат нови патни.