Grosvenor казино широка улица паркинг

како да се добие подобра во texas holdem poker

MGM Места е додавање на нов присуство во Вашингтон, ДК на својата неодамна отвори, и веќе многу успешни, $1,4 милијарди Националните Харбор казино тоа е само преку Потомак во Мериленд.Игри и туристичката компанија е проширување на својата моќ во нацијата капитал со отворањето на нова канцеларија за "креирањето политики," кој може да биде прилично сигурен дека ќе значи "лобирање." Минатата недела, MGM објави дека е зголемување на својата политика стапало на федерално ниво, со инвестирање во канцелариски простор во нашиот народ капитал.Поранешниот Главен Советник Ayesha Khanna, кој работел со неодамна се повлече Сенаторот Хари Рид (Д-Невада), ќе се упатат до центарот.Долгогодишен конгресот правен советник ќе ја преземе титулата "постар заменик претседател на сојузна влада работи" за MGM Места International.Според земјиште евиденција, MGM платени $3.75 милиони евра за објект кој се наоѓа во 501 В Улица СЗ, Washington, DC, 20002 grosvenor казино широка улица паркинг. Имотот беше изградена во 1890 година и доаѓа со 6,845 квадратни метри на канцелариски простор. MGM е извршен ДИРЕКТОР Џим Murren направи и тоа не е тајна дека тој не е обожавател на Претседателот-избира Доналд Трамп за време на кампањата, отворено го одобрува неговиот противник Хилари Клинтон во оп-ед.И како на минатиот месец, Murren уште hadn ' t поддржан надолу, дури и по поранешниот казино сопственик освои претседателство како да се добие подобра во покер. "Тоа е обврска по мене да направам што можам да се промовира различноста и инклузија, да се промовира подобро однесување, да ги бирате назад реториката дека е така омраза и оштетување," Murren неодамна изјави Националниот Прес Клуб во ВАШИНГТОН како да се добие подобра во texas holdem. "Работодавач и businessperson, не е избран функционер, кој вработува 71,000 мажите и жените, имам длабока посветеност кон нив и она што тие се грижат за него." Murren исто така мислење минатата есен дека Трамп е претседателство би можеле да го нарушат односите со Кина.Тој рече дека додека НАС не се согласува со Азиска земја на повеќе теми, "Не е одреден степен на взаемна почит" како да се добие подобра во texas holdem poker. Продолжува срдечни односи со Кина е важно да се Murren, како MGM поседува и управува места во Макао и Hainan.Казино оператор поставување на политичка канцеларија само чекори од сад Главниот дава MGM силно присуство блиску до местото каде што повеќето важно законодавните политики ќе се одлучи.Домаќин на важни теми можат да најдат начин да Конгрес во наредната година.Сè, од дневен фантазија спорт и спортски обложувања, за враќање на Жица Дело и outlawing нелегално коцкање, потенцијално би можеле да бидат на маркирам.Федералната влада, исто така, игра клучна улога во државно земјиште-базирани игри.Министерството за Внатрешни работи е на врвот на донесување на одлуки во процесот на управување со индијанци територијална работи.Лас Вегас веќе има свој сојузник во Рид, и MGM очигледно се чинеше губење на Сенатот малцинство лидер беше една клучна причина да се инвестира во ВАШИНГТОН за статистика казино во близина на мене вичита ks. Khanna знае како Рид оствари неговите цели, и најверојатно ќе бидат во можност да се задржи многу од истите односи нејзиниот поранешен шеф чуваат.Се разбира, компаниите зад Невада е казина не се непознати за лобирање.Најмоќните фирма за индустрија е Американски Игри Асоцијација.Таа организација на канцеларијата се наоѓа на само еден километар од местото каде MGM ќе отвори своја канцеларија.Што може да очекува од нив да ги споделат Вашингтон моќ ручек казино во близина на мене западна вирџинија. .или 300..