Planet hollywood resort и казино мапа

казино дланки п котизација

Еколошки пречки се само еден од многуте проблеми со кои се соочува Бела Земјата Нацијата предложените Ѕвезда Езеро Казино, која противници велат дека се уште има долг пат пред да биде изграден.Претседателот на Ѕвезда Езеро Загрижени Граѓани Група, Парти Дејтон, вели дека проектот предложен од страна на Белата Земјата Ojibwe племето на Минесота се соочува со еколошки пречки, недостаток на потенцијалните работници, и опозицијата, во рок од племето, и е далеку од тоа да биде направено се справи.Дејтонскиот рече planet hollywood resort и казино мапа. "Постојат голем број на чекори кои се уште треба да се реши.На (Otter Опашка) каунти уште треба да разговараат за ова пред јавноста, и постои потенцијал (за каунти комесари) да ескалира ова од животната средина оцена лист на влијанието врз животната средина изјава," според Perham Фокус.Белата Земјата Нација, сопственик и оператор на Снимање Ѕвезда Казино & Хотел во Mahnomen и Снимање Ѕвезда Казино во Bagley (на сликата), која се отвори во август 2016 година, е во потрага да се изгради казино одморалиште на 15 хектари на земјиште што федералната влада е одржување на доверба за племето и друг 225 хектари, кои биле купени од страна на племето во 2015 година planet hollywood resort и казино лента. Таа на која, племето има намера да ги користат за транспорт пристап, паркирање комунални операции, и друга инфраструктура.Дејтонскиот, наводно, рече дека поголемиот дел од доверба земјиште е разни видови на wetland дека федералната влада сместени во доверба во 1938 година, така што на племето ќе имаат пристап до дивиот ориз кревети дека расте директно исклучување на местото каде што казино е предложен.Дејтонскиот продолжи да се објасни, "Дека плитки bay е исклучително важно живеалиште за panfish дека се хранат со голема риболов на Ѕвезда Езеро.Тоа е исто така важен почва за wildfowl — тоа е зошто U planet hollywood resort и казино.
Риби и диви животни Услуга создадени задржува на северно и западно од Ѕвезда Езеро и на југ и исток на Мртвите Езеро," додавајќи дека "Ова е за, како еколошки чувствителни област како што може да се добие." Тој рече дека "Постојат, исто така, историски, археолошки локалитети таму со артефакти, затоа што со децении таа област е да се пристапи со Бели Земјата членови." Во прилог на прашањата за животната средина, местото каде што сајт се наоѓа страда од работник недостаток и е без поголеми автопати.Дејтонскиот додаде дека племето план да автобус работници 90 минути и од Mahnomen не е изводливо долгорочен план.Минатиот месец, Бил Марш, генерален менаџер на Снимањето Ѕвезда Казино, изјави за весникот дека програмерите разбирам загриженоста за животната средина, и дека тие се посветени на создавање на мало или никакво влијание врз животната средина.Тој додаде дека економијата ќе бидат стимулирани од развојот, преку создавање на работни места и зголемување на нога сообраќај, со што ќе се подобрат туризмот во целата област.Со цел да се осигура дека сите соодветни процедури и закони во врска со таков развој се следи, независен консултант е помагање на каунти официјални работа преку еколошки процес на ревизија, според Otter Опашка Каунти Одбор на Комесари претседателот Даг Huebsch казино дланки п котизација. Huebsch рече дека Otter Опашка Каунти не поседуваат надлежност над 15 хектари на доверба земјиште, или казино е септички систем, но дека тоа не ги имаат надлежност во текот на еден дел од предложените паркинг.Тој рече, "Еднаш, ние го прифаќаме EAW (оцена на животната средина работен лист) како завршена, тоа ќе биде регистриран со Квалитетот на Животната средина Одбор, на која точка на рецензенти ќе имаат 30 дена да достават коментари и Otter Опашка Каунти може да биде домаќин на јавна седница," според извештајот.Во тоа време, утврдување на тоа дали или не се на влијанието врз животната средина изјава е потребно, ќе биде направен од страна на округот.Племето прв го објави планови за својот трет казино во септември 2015 и во времето рече дека ќе започне изградба на земјата, која се наоѓа на Ѕвезда Езерото на западната страна во близина на Округот Автопат 41 само јужно од Бела Земја Индискиот Резервација, следната година, со проектот се очекува некаде оваа година.Програмерите на казино одморалиште сега се каже местото на одржување треба да се отвори следната година во доцна есен и ќе функција како многу како 850 слот машини, 180 хотелски соби, ресторан и целосна услуга бар и скара, салон забава, подароци продавница, од 10.000 квадратни метри конференција центар, RV парк, и 6,000-квадратни метри внатрешен/надворешен базен и спа област. казино pantin.