дали постојат било какви коцкање казина во branson мисури

австралија најдобриот онлајн казино вистински пари

Ли Дејви се погледне во Дан Colman одлука да се snub медиумите во ГОЛЕМА ЕДЕН за ЕДЕН ПАД, и смета дека иронијата на последиците кои потоа следи со сите поголеми медиуми водење на приказната.О иронијата на сето тоа.Тоа е Светската Серија на Покер (WSOP).На Superbowl на игри со карти, и на играчите се платени $1m за да направите седиште во најголемите игра во светот.На ESPN камери' се тркалање.Светот е гледање.Онлајн волшебникот наспроти неприкосновен крал на телевизија покер.Даниел v Даниел.Сега кого дали сакате да се победи?Од purist е точка на гледање, не се грижи.Вашето искуство ве потсетува дека победа од двете страни на табелата значи многу малку во однос на тоа кој е поголем плеер. Daniel Negreanu има платено својата членарина.Тој ја има таа круна.Од себични промотивни точка на гледање, ние сакаме Daniel Negreanu да се победи.Зборуваме Daniel Negreanu и мислат луѓето за покер.Зборуваме Даниел Colman и мислат луѓето за англиски Сенф.На Daniel Negreanu победа ќе обезбеди покер со глобалната притисни дека тоа треба токму сега дали постојат било какви коцкање казина во branson мисури. Floodgates ќе се отвори и притоки ќе рој со свежа риба, сите умираат, да се приклучат на PokerStars во обид да еден ден да победи $15 милиони.Ве молиме победи Daniel Negreanu.Ве молиме да победи.О, Боже.Тој е изгубена.О Исус.Тој не е дури и насмеани.Ви се ебат шегуваш мене?Тој не разговара со кого?Каде е тој исчезна?На непосредност на Colman е намуртен акции предизвикана непосредна реакција.Некои играчи излезе во поддршка на неговите акции, повеќето членови на медиа castigated него, и тогаш имаше многу inbetweeners кој видел и двете страни на аргументот и одлучи да бран ниту знаме дали постојат било какви коцкање апликации. Colman издаде изјава на 2+2, кои може да се кондензирана во видите дека играњето покер има темна страна.Тоа preys на слаб, прави луѓето не се деструктивни работите со цел да останат во игра, а тоа не е нешто тој сака да го промовира.Како што реков, "ох иронијата". Colman е изолирачки тишина има само reverberated околу светот со моќта на Џо Frazier удар.Кога станува збор за уредување на ЕДНА ГОЛЕМА за ЕДНА КАПКА покриеност на ESPN сечење соба тим имаше многу малку да се работи со.Нема начин да се добие околу тоа австралија сите времиња покер пари листа. Colman е лице мораше да бидат прикажани австралија најдобриот онлајн казино вистински пари.

Yahoo Sports поведе со насловот: "На Најтажната Реакција на Победа $15 Милиони евра што Некогаш Ќе Видите," и секој голем спорт и забава медиум го следеа примерот.Во однос на вирусните жалба, само џеб aces рака помеѓу Конор Drinan и Cary Katz, што се случи во истиот настан, е симната со иста количина на сила остин tx да winstar казино. Colman е вредности, и неговата одлука за раздвојување со медиумите со цел да не се промовира покер, кој има голема време.Неговиот изглед на вчудовидени е сега се прикажани во секое списание, секој весник и за секој URL во универзумот. Daniel Negreanu не може да го направи подобра работа.Тоа е срам иако, бидејќи Даниел Colman, кои сигурен сум дека е прекрасен млад човек, и голем покер играч, излегува на целата оваа работа гледајќи како штица од дрво.Можеби, дека не мачат.Се обложувам го прави тоа.Тоа го прави него да биде неблагодарни син на пиштол.Да се надеваме дека тој не е верник на Законот за Атракција.Вие не сакате тоа лице, оние чувства и кој вид на topsy-turvy стомакот како размислување да биде испратена назад до вас од страна на универзумот.Целата работа е навистина интересно, иако, и тоа навистина не се направи да се размислува за она што на најдобар начин да се промовира покер на масите навистина е.Даниел Colman победи ЕДНА КАПКА, насмевки, се фотографиите со познавање на младоженецот на свадбата, дава интервјуа многу и никој навистина дава срање.Даниел Colman победи ЕДНА КАПКА, не насмевка, стои во еден осамен фотографија гледа како некој се избриша од својот FIFA14 Крајната Тим спасува, не разговара со никого и БУМ покер оди вирусни.И во сето ова, Colman е погледи се изгубени.Никој не знае каде се тие.Ние не можеме да ги најдете.И што е срам, бидејќи тој има многу интересни работи да кажат.Тој има една точка на гледање, кој е различен, необичен и уникатен.Тоа заслужува да се анализира, го прегледа и да се дебатира.Но каде е таа?Човечките суштества се премногу зафатени за да го најдете тоа.Ако се уште читате ова, тогаш сте еден од виталните неколку.Ние сме наслов читатели, skimmers, и озборувања баратели на работа.Ние не даде срање за телото на работа.Ние само погледнете во неонски светла и се dazzled како сина шише во риба и чип продавница наслов за светла сина светлина. BZZZZZZ за Среќа, грешките се добри.Што се случи па можеме да учиме и да се подобри.Даниел Colman постапил на начин што тој го стори, бидејќи тој имаше точка да се докаже.Сега тоа е тапа, но она што е совршено време за да се изостри тоа.Целиот свет е многу дефинитивно гледа Даниел.Како за создавање на нови насловот?Чекор напред и да се зборува.Ни покаже што може да се насмевнам.Раскажете ни ја вашата точка на гледање.Ни даде нова насловот за да ги вртат низ светот.Ние се чека.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.