најмногу шанси да победи слотови

што е толку лошо за коцкање

Глобалната Покер Индекс (GPI) ќе биде домаќин на Европската Покер Конференција на 25 Март 2015 година во Portomaso Марина Хилтон Хотелот, Св најмногу шанси да победи слотови. Јулијан е, Малта.Целта на различни конференцијата е да им се даде покер светот претставници на повеќе лесно да се дискутираат и адреса движат индустрија теми, им се понуди некое место на мрежата и да стане повеќе цврсто меѓусебно поврзани, и да откриете Глобалната Покер Индекс е многу нови и постоечки иницијативи.Учесниците ќе имаат шанса да се состанат играчи и турнир организаторите, да вмрежување со нови потенцијалните проекти и партнерства помеѓу покер соби, турнир турнеја/ event менаџери, и индустрија заинтересирани страни, да се стекнат со знаење за нови технологии за подобро да им овозможат професионално парични игри и телевизија турнири да работат поефикасно и повеќе беспрекорно и да се слушнат повеќе за GPI е најновите надградби и многу нови индустрија иницијативи.Конференцијата ќе се одржи во исто време како и Европската Покер Награди— настан за промовирање на постигнувањата на играчи, индустрија оператори, и личности во рамките на просперитетна Европска покер сцена за над 13 години.По триумфално деби со в.д најмногу шанси да победи слот машини. Американски Покер Наградите во февруари, GPI и нејзиниот лидер Александар Dreyfus објави номинираните за девет категории и победниците на некои однапред определен награди користење на GPI вта систем она што е седат и да одат во покер. "Овој настан ќе има сличен поставување на Американски Покер Награди," Dreyfus изјави за време на објавувањето на номинираните лица што е толку лошо за коцкање. "Сепак, ова ќе биде прв време на Европската Покер Награди ќе се одржи надвор од Франција...ние секогаш имаше успех на EPT Deauville (локацијата на претходната ЕПА награди церемонии) и се надевам дека ќе Малта во текот на неговото основачко Европската Покер Турнеја настан ќе се направи полесно за играчите да присуствува." Ole Schemion ќе ги собереш на Европски Играч на Годината награда, удвојување на неговиот напор од 2013 година. На дамите страна, Лив Boeree ќе биде примачот на Женски Играч на Годината.За понатамошни информации за Американскиот Покер Награди и Глобалната Покер конференција, ве молиме посетете: https://www.mediarex.com/portfolio-initiatives/global-poker-conference/ Кликнете овде за да се регистрирате.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е мека и тврда во blackjack.