она што е за ѕвезда казино голд коуст

најдобри места на хард рок сакраменто

И покрај предвидувања пред две години, Сингапур не се надмине Лента како светот е Број 2 игри на пазарот во 2012 она што е за ѕвезда казино голд коуст. И тоа не би можело да се случи оваа година, според еден игри аналитичар.Островска нација две казина произведени $5.85 милијарди долари во игри на приходи во 2012 година, 8 проценти се зголемува со текот на 2011 година она што е бавно тркалање во покер. Таа бројка опадна на помалку од $6.2 милијарди произведени од страна на Лента е повеќе од 40 казина.Макао е светски најголемиот казино пазарот со 38 милијарди долари во игри на приходи во 2012 година она што е на jupiters казино голд коуст. Лас Вегас Песоци Корп работи Marina Bay Песоци, која се собрани игри 2012 приходи од $2.94 милијарди долари.Малезија-базирани Genting, која е сопственик на Места World Sentosa Островот, во петокот објавија $2.91 милијарди долари во игри приходи, како дел од компанија четвртиот квартал приходи огласот.По Сингапур казино пазарот ramped до 2010 година, голем број аналитичари се предвиде регионот ќе го надмине Лас Вегас.Сингапур претставници легализација на две казина во 2006 година, како начин за зголемување на туризмот, но обврза игри ќе биде само мал дел од целокупниот проект.Додека зголемениот казино игри приходи произведени зеде аналитичари од изненадување, бизнис-забави во почетокот на 2012 година најдобри места на хард рок сакраменто. Унија Игри Група директорот Грант Govertsen, кој е со седиште во Макао, рече Сингапур е high-end "се чини дека се опоравува", додека маса на пазарот коцкари "продолжи да биде исклучен." Сингапур бара од локалните жители да плати влезна такса за посета на казино области на две места. "Со тоа на ум, ние би очекувале Сингапур бруто игри приходи за да може да се развива во ниска или средината на една цифра опсег во 2013 година," Govertsen рече најдобри места на хард рок biloxi. "Како такви, ние би очекувале Лас Вегас Лента бруто игри на приходите во 2013 година да остане во пресрет на Сингапур." Govertsen рече Genting е фокусиран на повеќе маса на пазарот на купувачите да Прибегнува Светот, со фокус на Малезија и Индонезија.Но, тука не може да биде многу нови клиенти да биде пронајден, тој рече: "локалните Сингапурски пазарот во суштина maxed надвор." најдобри места во пиштол езеро казино.