Le petit казино du jardin јавни бордо

крик нација казино holdenville оклахома

Се чини дека денес навистина е ден за свежа започнува.. le petit казино du jardin јавни бордо. Веројатно затоа што нивните постоечки името премногу често ги потсети луѓето на flatulent frat момчиња, Mangas Игри се менува своето име во BetClic Еверест Група le petit казино du chesnay. Mangas претседател Никола Beraud тврди дека новиот идентитет одраз на слабоста на старото име, тој, силата на своите две предводник на брендови: обложување спортски магазин BetClic и Еверест Покер соба.Се разбира, ние не може да помогне, но имајте на ум дека новиот субјект е акроним е сега БЕГ, но можеби тоа е само уште еден доказ за тоа како компанијата планира да се здобијат со нови клиенти, кои Beraud вели дека се 'срце на нашата иднина стратегија за развој.' На земјата-базирани игри пред се, Harrah ' s Entertainment Inc конечно чкрапалото на ребрендирање себеси како Цезар Забава Корп може само да се претпостави дека мерењето на оваа објава најверојатно закажани и пред компанијата ИПО планови падна рамно на нивното лице.Сепак, ништо подобро да се направи луѓе заборавајте за ужасни бизнис неуспех од издувам од чад, и voilà, веродостојно deniability крик нација казино eufaula ред. "ИПО?Кој нас?Naw, човек.. крик нација казино holdenville оклахома. размислувате на некои други губитници..." Прецизното.Конечно, кршење на вести дека Калвин Ayre има промени своето име за да 'Шеф'.Отсега натаму, сите игри индустрија персонал ќе љубезно адреса него како таква во сите јавни функции.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre крик нација казино holdenville ред.